Menu

Jak starać się o kredyty mieszkaniowe?

12/08/2010 - Biznes , Ekonomia , Pieniądze

Jakie wymogi trzeba spełnić, żeby wniosek o kredyt mieszkaniowy został rozpatrzony pozytywnie? Tysiące osób każdego dnia w naszym kraju zadaje sobie to, albo podobne pytanie. Wiele zależy przede wszystkim od sytuacji w jakiej jest osoba, która chce dostać kredyt pod hipotekę nowego mieszkania czy domu.

Banki lubią małżeństwa, najlepiej do tego młode pary, które w najbliższym czasie nie zamierzają starać się o powiększenie rodziny, wolą chociażby wspinać się po szczeblach kariery zawodowej. Dwie osoby pracują na utrzymanie owego mieszkania czy domu, także starczy i na regularne spłacanie raty kredytowej. Oczywiście liczą się także ich zarobki, od których zresztą uzależniona jest kwota jaką bank może im pożyczyć. Bank przez takie działania także się zabezpiecza. Dlatego też bardziej wiarygodne są małżeństwa od singli. Zawsze bowiem istnieje ryzyko, że owy singiel straci pracę i nie będzie w stanie regularnie spłacać zaciągniętego na kilkanaście lat kredytu mieszkaniowego, a przecież nie o to chodzi.

Prawdą jest więc stwierdzenie, że klient klientowi nie jest zawsze równy i tak samo ma się sprawa jeśli chodzi o forum z pożyczkami i kredyty mieszkaniowe. Inaczej traktuje się osoby, które zarabiają dużo i mają stabilną sytuację, inaczej tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z prawdziwym światem, czyli najczęściej młodych ludzi tuż po studiach, bo tacy chcą zawsze mieć własne cztery kąty. Żeby poprawie uległa sytuacja owego świeżego absolwenta powinien on zadbać o to, by mieć jakiś wkład własny, co niestety bardzo rzadko się spotyka, a bez tego kredyt hipoteczny naprawdę trudno dostać.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz