Menu

Zarabianie na pożyczkach

16/05/2010 - Biznes , Ekonomia , Pieniądze

Kto z nas jeszcze pamięta czasy, gdy chodziło się do lombardu i sprzedawało cenne (przynajmniej dla nas) przedmioty, aby uzyskać gotówkę, niezbędną dla nas w danej chwili? Lombard to najszybszy sposób na uzyskanie pożyczki bez zdolności kredytowej.Chyba niewiele osób. Obecnie lombard kojarzy się głównie z miejscem, do którego chodzą raczej szemrane osoby i sprzedają przedmioty, które najczęściej pochodzą z kradzieży. W końcu ilu z nas udawało się do najbliższego lombardu, aby sprawdzić czy tam nie znajduje się teraz nasz telefon komórkowy, laptop czy zagubiony zegarek. Co ciekawe, zdarzali się tacy, którzy swoje rzeczy odnajdywali.

Ale nadal bywa, że potrzebujemy pieniędzy, a nie chcemy się bawić w kredyty. Opcja lombardu raczej odpada, ponieważ oferuje on naprawdę niewielkie pieniądze, patrząc na wartość oddawanego przedmiotu. Dla porównania pierścionek zaręczynowy z białego złota z rubinem warty 400 zł sprzedamy w lombardzie za 50 zł.

Może więc jednak warto wziąć jakiś kredyt lub jakieś inne Pożyczki bez zdolności kredytowej. Niektóre banki oferują tak zwany kredyt lombardowy. Polega on na tym, że bank centralny określa cenę, według której udziela innym bankom pożyczek gotówkowych pod zastaw ruchomości. Jeżeli się go nie spłaci to rzecz, która została dana pod zastaw pozostaje w rękach banku. Taki kredyt jest krótkoterminowy, a klient ma narzuconą wysoka stopę procentową. Kredyty lombardowe zaciągane są na wysokość, która mieści się w przedziale 20- 80 % wartości zastawianego przedmiotu.

Przedmiotem zastawu mogą być papiery wartościowe, metale szlachetne, prawa majątkowe etc.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz