Menu

Dobra księgowa i pomysł na biznes

26/11/2014 - Biznes , Ekonomia , Pieniądze

Są zawody, w których co chwila brakuje tak zwanej świeżej krwi oraz takie, gdzie najważniejsze jest długoletnie doświadczenie, praktyka w zawodzie. Do tych drugich można zaliczyć księgowe. One to właśnie muszą się szkolić i zdobywać umiejętności latami. Najpierw tylko teoretyczne, później również praktyczne.

Dobra księgowa to skarb. Może ona wyprowadzić firmę na prostą, albo ją specjalnie pogrążyć i zostawić tonącą w długach, złych rozliczeniach, karach za nieterminowe składanie wniosków. Z jej władzy wiele osób nie zdaje sobie po prostu sprawy, nawet pracodawcy. Ci coraz bardziej świadomi nie żałują pieniędzy na pensję księgowej lub biura rachunkowego. Samodzielnie można robić wiele rzeczy, ale nie zalicza się do nich robienie rozliczeń. No chyba, że też jest się księgowym. Nic więc dziwnego, ze tyle jest firm mających pomysł na biznes, które szukają dobrego księgowego. A gdzie takiego można znaleźć.

Najlepiej starają się zasięgnąć języka i pytają znajomych czy nie mogą im kogoś polecić. Najbardziej rozwinięta dziś jest poczta pantoflowa. Jedne przez drugiego poda coś dalej i gotowe. Ale co jeśli znajomi nie mogą pomóc w tej kwestii? Cóż zostaje więc sieć, a także inne media. Mało która firma nie posiada dziś swojej strony internetowej, wizytówki. Najłatwiej szukać właśnie w tej sposób, albo skorzystać z pomocy wyspecjalizowanych w tym firm. Księgowej nie trzeba zatrudniać na stałe, na etat. Może ona służyć firmie jedynie okresowo, świadcząc usługi rozliczeniowe. Podobnie zresztą jak i biuro rachunkowe.

Kilka pomocnych rad na ten temat można znaleźć na biznes forum – Bizneston.pl

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz