Menu

Vivus: Pożyczka za darmo – Opinia i test redakcji Maxserwera

13/08/2017 - Biznes , Ekonomia , Pieniądze, Blogroll
Vivus: Pożyczka za darmo – Opinia i test redakcji Maxserwera

Intensywność reklama pożyczki Vivus jest trudna do niezauważenia. W dłuższym okresie czasu obok wielkich marek typu Coca-cola. Mc Donald’s itp. to chyba jedna z najintensywniej reklamowanych marek w polskich mediach – od telewizji po Internet. Szczególnie teraz w okresie wakacyjnym.

Vivus bardzo mocno promuje swoją pożyczkę, która nota bene podobno jest za darmo. Jeśli to nasz pierwsza pożyczka w Vivus. Postanowiliśmy to sprawdzić, a nawet przetestować na własnej skórze.

Vivus.pl

Rejestracja w Vivus

Opinie i recenzje produktów w dużych portalach to w większości wypadków Produkt Placement – czyli w skrócie wyjaśniając lokowanie produktu. Wiele z tych tekstów i opinii jest po prostu opłacone. Wprawne oko marketingowca w kilka sekund rozpozna taką treść.

Dlatego postanowiliśmy trochę przewertować opinie w Internecie publikowane między innymi w blogosferze i na formach internetowych. Tak na wszelki wypadek. Opinie są dość różne, w końcu to firma pożyczkowa. Znaleźliśmy jednak dość sporo potwierdzeń, że ta pierwsza pożyczka w Vivus jest rzeczywiście darmowa. Jest wiele publikacji na temat pierwszej pożyczki w Vivus. Opinie na blogach również je potwierdzają. Np. w tym o dość ciekawej nazwie Antyhaczyk – czyli w naszym mniemaniu powinna ona nawiązywać do wyszukiwania ukrytych haczyków i kruczków w umowach. (Teoretycznie, bo to tylko domysł). Jednak wiele innych podobnych opinii znaleźliśmy również w Google, więc założyliśmy, że bezpiecznie możemy ją przetestować.

Wyniki testu pożyczki Vivus i opinia

 

Wybraliśmy najniższą możliwą kwotę, czyli 100 zł. Tak na wszelki wypadek jakby jednak miało okazać się, że ta pożyczka nie będzie darmowa. Rzeczywiste oprocentowanie w tego typu firmach, obrazowane przez tak zwany współczynnik RRSO się zwykle kilkuset procent. Także biorąc pożyczkę na tak niewielką kwotę, w razie gdyby pożyczka jednak nie była za darmo, naraziłoby nas na nieco niższe koszty niż w przypadku większych sum. Maksymalna kwota jaką można pożyczyć w Vivusie jako pierwszą darmową pożyczkę to 3000 zł. O ile taką dostaniemy. Tego już nie chcieliśmy testować.

Promocyjna darmowa pożyczka w Vivus jest za darmo na okres 30 dni. Nie chcieliśmy tak długo czekać i pożyczoną stówkę oddaliśmy po 2 tygodniach. Rzeczywiście oddaliśmy równe 100 zł.

Cały proces był dość szybki i prosty. Trzeba było się zarejestrować złożyć wniosek i wykonać przelew aktywacyjny z naszego konta. Następnego dnia zadzwonił konsultant w celu potwierdzenia naszych danych i pieniądze wpłynęły na konto. Można to chyba nawet szybciej załatwić wykonując przelew weryfikacyjny online na 1 zł (tak jak przy płatnościach w sklepach internetowych).

Także potwierdzamy, że pierwsza pożyczka w Vivus jest za darmo. Aczkolwiek nie zachęcamy nikogo do korzystania z firm udzielających pożyczek pozabankowych. Poza promocją wszystkie są bardzo drogie. Oprocentowanie i opłaty są wysokie. Mimo, że po lekturze opinii o Vivus podobno ta firma należy do najtańszych na tym rynku, to poza promocją lub gdy nie spłacimy w terminie pożyczki jej koszt będzie dość duży w stosunku do kredytu gotówkowego w bankach.

Z drugiej strony bank nie pożyczy na 100 zł, tylko zaproponuje otwarcie limitu odnawialnego do konta lub założenie karty kredytowej, co wiąże się z kolejnymi opłatami.

Źródła:
[1] https://antyranking.blogspot.com/2016/04/vivus-opinie-pierwsza-pozyczka-gratis.html

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz