Menu

Skąd wziąć pieniądze na własny dom energooszczędny

03/01/2019 - Budownictwo mieszkaniowe
Skąd wziąć pieniądze na własny dom energooszczędny

Wyłożenie pieniędzy na zakup mieszkania lub budowę domu energooszczędnego to w obecnych czasach naprawdę spore wydarzenie. Spoglądając na ceny nieruchomości sięgające nawet kilkuset tysięcy złotych poznamy odpowiedź dlaczego właśnie tak się dzieje. Umiejętnie zaciągnięty kredyt nie musi oznaczać zgodzenia się na najgorsze zło. Tyle osób przecież skorzystało z tego rozwiązania, kredyty hipoteczne mają już spłacone i obecnie cieszyć mogą się z mieszkania własnościowego.

Bez wątpienia dobry kredyt na własne mieszkanie lub inteligentny dom energooszczędny będzie to zdecydowanie lepsze rozwiązanie od nieustannego wynajmowania mieszkania od jakiegokolwiek właściciela takiego przybytku. Spójrzmy – za pieniądze przeznaczane na wynajem moglibyśmy z powodzeniem opłacić ratę kredytu.

Nie bójmy się brać kredytu na budowę domu energooszczędnego

Minusem takiego rozwiązania jest fakt, że przez ten kredyt niejako jesteśmy związani z jednym miejscem. W przypadku wynajmowania mieszkania taki problem nie występuje, gdyż po zakończeniu umowy możemy bez problemu przeprowadzić się w inne miejsce. Opisywaną zaletę wynajmu można jednak przekuć również w wadę. Otóż, właściciel mieszkania  może nie chcieć przedłużyć z nami umowy, a my zmuszeni będziemy do poszukiwania innego lokum. Znaleźć takowe możemy na gorszych warunkach.

Kiedy to zostaniemy przyciśnięci przez pewne niekorzystne uwarunkowania, to w naprawdę różnych rozwiązaniach może przyjść nam poszukiwać gotówki. Nie usprawiedliwia to nas jednak od wyzbycia się zdrowego rozsądku i logicznego myślenia. Przede wszystkim bowiem nie powinniśmy szkodzić sobie, co powinno być dla nas oczywiste. Zaszkodzić można sobie jednak w naprawdę rozmaite sposoby.

Jeśli budować dom energooszczędny na kredyt to tylko z dobrą ekipą pod klucz

Jednym z częściej widywanych jest oczywiście podjęcie złej decyzji dotyczącej wyboru banku, w którym to przyjdzie nam zaciągnąć kredyty na budowę domu energooszczędnego. Wielu osobom po prostu wydaje się, że nie ma to najmniejszego znaczenia, że przecież każdy bank zaoferuje nam dokładnie to samo i , że każda pożyczka pod hipotekę budowanego domu energooszczędnego oferuje to samo.

Jest to jednak błędne myślenie, gdyż sytuacja wygląda inaczej. Na pozór niewidoczne różnice pomiędzy poszczególnymi bankami okazać mogą się znaczące. Jeśli sami nie znamy się na tym wszystkim, to pomocy poszukać będziemy mogli na różnego rodzaju forach internetowych. Wystarczy wykazać odrobinę zainteresowania, a na pewno uda się nam znaleźć odpowiedź na nurtujące nas kwestie. Zawsze też zapytać możemy na specjalnie stworzonych w tym celu forach. Przecież ten kto pyta, ten nie błądzi.

Jeśli zapadnie decyzja o budowie domu energooszczędnego i zostanie nam przyznany kredyt to potrzebujemy oczywiście działki i dobrej firmy budowlanej. Poniżej znajdziecie Państwo ciekawą ofertę firmy, która specjalizuje sie w budowie domów energooszczędnych.

Domdobrejenergii.pl

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Dodaj komentarz