Menu

Urządzenia niezbedne w biurze

16/10/2007 - Biznes , Ekonomia , Pieniądze

Jednym z ważniejszych urządzeń do pracy w biurze, obok komputerów są kserokopiarki. Przydatne w momentach, gdy chcemy skopiować na przykład jakieś dokumenty, a także skorzystać z funkcji drukowania. Takie kserokopiarki to jednak spory wydatek, więc możemy skorzystać z opcji, jaką są kopiarki używane. Wiele firm ma w swojej ofercie używane urządzenia biurowe, które są w dobrym stanie i w przystępnej cenie. Tak więc możemy skorzystać z opcji: kopiarki używane lub też wziąć kserokopiarki w dzierżawę. Jest to wygodny i tani sposób na użytkowanie kopiarki, gdy nie możemy lub nie chcemy wydawać pieniędzy na jej zakup, a zmęczyło już nas bieganie na ksero „za rogiem”. Dzięki takiej opcji nie musimy się też martwić o serwis, ani o koszt materiałów eksploatacyjnych. Wszystko to zapewnia firma wypożyczająca. Jedynym naszym wydatkiem (oprócz odpłatności za dzierżawę) jest koszt papieru. Klient po podpisaniu z firmą umowy dzierżawy nie płaci za żadne materiały eksploatacyjne oraz części zapasowe, jak również za dojazd i obowiązkowe przeglądy do wybranego przez siebie urządzenia. Jest to wygodna opcja dla przedsiębiorców, którzy w dużej mierze eksploatują kopiarki, powielają dużo i często rozmaite dokumenty.

Dużą popularnością, jeżeli chodzi o kopiarki używane, cieszą się urządzenia firmy Minolta. Są to kopiarki, których miesięczny koszt dzierżawy wynosi od 200-700 złotych. Wyżej wymienione kopiarki mają dwustronny podajnik, możliwość pracy jako drukarka sieciowa. Można kopiować na nich na papierze formatu A3 oraz A4 z maksymalną ilością miesięcznych kopii od 5000 do 20.000. Kopiarki mają również funkcję kopiowania kolorowego.

Przedsiębiorstwa proponują kserokopiarki czarno-białe oraz kolorowe z różnymi funkcjami. Myślę jednak, że najlepszym wyborem jest firma Canon.

Firma Canon to japońska firma z ugruntowaną pozycją na rynku, specjalizująca się w dobrej jakości sprzęcie oraz wygrywająca wiele rankingów na najlepszą firmę. Firma, oprócz produkcji doskonałych aparatów fotograficznych, a także drukarek, urządzeń wielofunkcyjnych, skanerów, produkuje również kserokopiarki. Tak, jak pozostałe urządzania biurowe, tak i kopiarki są dobrej jakości i możemy bez żadnego ryzyka w nie zainwestować.