Menu

Prison Break – Skazany na śmierć

03/11/2007 - Rozrywka

Serwis PrisonBreak.info.pl poświęcony jest jednemu z najpopularniejszych seriali w Stanach Zjednoczonych, w Polsce i na świecie – Prison Break. W Polsce, serial, znany jest jako Skazany na śmierć. Na stronie znajdziesz szczegółowe opisy odcinków, postaci, tapety, teledyski, filmy i inne informacje związane z serialem.

Twórcą koncepcji serialu Prison Break jest Dawn Parouse. To on wpadł na pomysł, aby przenieść na mały ekran historię człowieka, który z własnej woli trafia do więzienia, aby uwolnić stamtąd bliską mu osobę. Swój pomysł przedstawił Paulowi Scheuringowi, który go zaakceptował, stworzył historię niesłusznie skazanego brata i rozpoczął prace nad fabułą serialu. Zdecydował się przedstawić swój pomysł Fox Broadcasting Company, jednakże amerykańska stacja telewizyjna odmówiła, gdyż sądziła, iż pomysł się nie przyjmie, a serial nie przyciągnie odpowiedniej liczby widzów przed ekrany.

Inne kanały również nie zaakceptowały projektu. Scheuring zadecydował o zmianie formy serialu, na krótką, bo 14-odcinkową produkcję. Fox Network, zachęcona dużą popularnością seriali nadawanych w godzinach największej oglądalności, zmieniła zdanie i rozpoczęła produkcję oraz emisję Prison Break w 2004 r.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]