Menu

Okna drewniane – czy drewno jako surowiec ma szanse w XXI wieku?

21/02/2008 - Budownictwo mieszkaniowe

Okna drewniane i drzwi w obecnym czasie nadal cieszą się sporym zainteresowaniem.
Drewno jest nadal chętnie stosowanym, a zarazem dobrze znanym tworzywem, do wytwarzania okien i drzwi.
Dotychczasowy postęp techniki i nowoczesne technologie nie pozbawiły go pozycji na rynku okien.
Aktualnie, zwłaszcza w związku z wstąpieniem Polski do UE, znacznie bardziej bliska jest nam problematyka związana z ochroną środowiska, doceniamy drewno za naturalność oraz za to, że nie posiada jakichkolwiek substancji szkodzących zdrowiu ludzi. Jednocześnie drewno posiada doskonałe cechy techniczne takie jak: wyśmienitą izolacyjność, znaczną wytrzymałość przy porównywalnie niewielkiej gęstości, prostotę obróbki, znikomą rozszerzalność cieplną. Drewno, które jest przetwarzane według najlepszych i najnowszych technologii pozwala na produkcję okien i drzwi o najwyższym standardzie.
Okna z drewna – ich wysoką jakość uzyskuje się dzięki urządzeniom, najnowszej technologii oraz pracy wysoko kwalifikowanej kadry.
Do produkcji drewnianej stolarki okiennej trzeba wykorzystywać najwyższych parametrów wyselekcjonowany surowiec.
Drewno do produkcji okien powinno się poddawać odpowiedniej selekcji, następnie osuszać do wilgotności około 12-14%, a w dalszej kolejności kleić z kilku warstw dla osiągnięcia najwyższej stabilności i odporności na wypaczenia.
Obróbka dobrego, wyselekcjonowanego materiału przy zastosowaniu najnowszej generacji maszyn i technologii daje efekt w postaci okien drewnianych najlepszych i najnowocześniejszych.
Nowoczesne lakiery akrylowe wytwarzane na bazie wodnej chronią przed szkodliwym oddziaływaniem warunków atmosferycznych, a także przyczyniają się aktywnie do zachowania odpowiedniej powłoki lakierniczej elementów drewnianej stolarki budowlanej przez długie lata jej użytkowania. Duża paleta barw pozwala budowniczym i architektom tworzenie i kształtowanie bardzo ciekawych i estetycznych form przestrzennych.
Poza samą jakością produkcji bardzo ważny dla zachowania optymalnych parametrów użytkowania jest montaż okien. W tym zakresie istotne jest długotrwałe doświadczenie oraz właściwa organizacja pracy, co umożliwia proponować okna drewniane jako całościowe rozwiązanie dla budownictwa.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz