Menu

Perfumy – tajemnica mocy

14/08/2007 - Zdrowie , uroda

Perfumy są specyficznym rodzajem substancji, która nadaje często unikalny i zniewalający zapach po zetknięciu z ludzką skórą. Zawierają wiele różnych składników dla uzyskania odpowiedniego efektu. Głównym elementem są olejki zapachowe pozyskiwane w procesie ekstrakcji i zatężenią czynników zapachowych z wybranych części roślin, np. kwiatu jaśminu. Inaczej można uzyskać tą substancję mieszając syntetycze związki chemiczne o silnym zapachu.

Oczywiście różne rodzaje wód (taletowych czy to perfumowanych) zawierają inne stężenie olejków, dzięki czemu w przypadku perfum uzyskujemy trwalszy i mocniejszy zapach, który utrzymuje się bardzo długo.

Jako środki wzmacniające stosuje się wysoko wrzące związki chemiczne bądź inne produkty o takich samych własnościach. Nie muszą one posiadać intensywnego zapachu. Może to być nawet zapach nieprzyjemny, jednak dodanie ich do olejków powoduje ich wzmocnienie.

Obecnie na rynku są dostępne niezliczone ilości perfum o unikalnym składzie. Można je nabyć m. in. w wielu perfumeriach. W internecie jest ich coraz więcej. Zobacz jeden z lepszych serwisów tego typu i spraw sobie prezent, którego pragniesz. I pamiętaj – diabeł tkwi w szczegółach.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tagi: