Menu

Wzorcowy sklep internetowy

27/08/2007 - Internet, Zdrowie , uroda

W dzisiejszych czasach internet zasypany jest różnego rodzaju sklepami, sprzedającymi praktycznie wszystko. Czego to nie można kupić! Ano właśnie czego? Kupców przyciąga niewielki, jakby się na początku zdawało koszt uruchomienia sklepu i dalsze niewielkie koszty funkcjonowania. Mając oczywiście ogromny szacunek do wszystkich którzy próbują, czasem to się jednak źle kończy. Dlaczego źle(?) ktoś zapyta. Cóż odpowiedź może być bardzo długa, analizując krok po kroku wszystko co powoli acz nieuchronnie prowadzi do klęski sprzedawcy na rynku e-commerce i buduje bazę wielu niezadowolonych z zakupów w internecie klientów, a to z kolei powoduje skuteczny spadek obrotu w dobrych sklepach. Ale, że nie jest to poradnik młodego handlowca, będzie krótko: tani (czytaj: byle jaki) serwer, tanie, a nawet bezpłatne (czytaj: takie samo, takie sobie, takie jak wszędzie, co tanie to …) oprogramowanie sklepu, słowem bylejakość w byle businessie.

Ja w swoich „wycieczkach” po sieci szukam: estetyki, funkcjonalności, niebanalnych, przemyślanych rozwiązań, ułatwień, udogodnień, słowem nietuzinkowych sklepów. Jest takich trochę. Takich które praktycznie na pierwszy rzut oka wzbudzają zaufanie, a jeśli nie od razu to po pobieżnym ich oglądnięciu lub monitorowaniu na przestrzenie, powiedzmy, dwóch trzech miesięcy, gdzie wyraźnie można zauważyć rozwój, zmiany lub stagnację.

Przykładem dobrego już kilka lat funkcjonującego na rynku sklepu może być Drogeria Perfect Fresh. Można tam z przyjemnością kupić kosmetyki i perfumy w rozsądnych niewygórowanych cenach i szybko cieszyć się nimi we własnym domu po błyskawicznej dostawie. A to chyba najważniejsze w całym handlu elektronicznym – szybko dostać zamówiony towar, otworzyć paczkę i znaleźć w niej to co zostało zamówione.

Sklep posiada bardzo rozbudowany asortyment, że wymienię tylko kilka firm kosmetycznych z których produktów sam korzystam: AA Oceanic, Dermika, Nivea, Eveline, czy producentów perfum takich jak: Bulgari, Davidoff, Versace.

Polecam zakupy w tej drogerii, warto, choćby dla sprawdzenia jakie standardy powinny obowiązywać przy tego rodzaju zakupach. Jak od początku do końca, czyli od złożenia zamówienia do otrzymania paczki powinien wyglądać proces obsługi klienta.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]