Menu

Wystrój domu – Twoje wnętrza

05/09/2007 - Inne

Jeżeli nie możesz kupić poszwy, która by ci się podobała lub twoja kołdra jest nie­wymiarowa – uszyj ją samodzielnie. Na szczęście jest to bardzo łatwe. Obustronną poszwę szyje się tak samo łatwo jak jednostronną, a obleczona w nią kołdra wyglą­da o wiele ładniej. Bawełnę pościelową, czystą lub z domieszkami syntetycznymi, można łatwo kupić. Jeśli jej szerokość nie będzie odpowiednia, zawsze można pró­bować łączyć materiały.
Proste poszewki na kołdry i poduszki można dowolnie dekorować. Ciekawe za­pięcia dodają im uroku szcczególnie tam gdzie występują meble kuchenne. Jeśli do uszycia dwustronnej poszwy użyjemy ciekawie dobranych materiałów, będziemy mogli potem zmieniać wystrój sypialnie, odwraca­jąc kołdrę na drugą stronę. Skomplikowany kwiatowy wzór z wierzchniej części przechodzi wtedy, na przykład, w spokojne szerokie pasy o podobnej kolorystyce, znajdujące się po drugiej stronie kołdry. Można też łączyć materiały o różnych fak­turach. Jedną stronę uszyć z gładkiej, chłodnej bawełny, a drugą z bawełny z mięk­kim meszkiem, która jest delikatniejsza, przytulniejsza i chętniej się nią przykryje­my w chłodne zimowe wieczory.
Szycie lub przerabianie pościeli dla dzieci to duża przyjemność. Szyje się ją według tych samych zasad, co pościel przeznaczoną dla dorosłych, tyle że wszystko robimy w mniejszej Zwykłą, kupioną pościel dziecięcą możemy łatwo urozmaicić, dodając haft lub aplikację. Można też naszyć gotowy wzór na meble biesiadne. Takie wzory wyglądają bardzo ładnie na dziecięcych kocykach lub kołderkach. Z czasem można doszywać większe wzory dekoracyjne.