Menu

Ważne informacje – jak mieszkać kiedy mamy okna PCV.

23/02/2008 - Budownictwo mieszkaniowe

W związku z popularnością okien PCV wynikającą z ich zalet warto pamiętać o kilku cennych poradach, jak zdrowo i estetycznie mieszkać z oknami plastikowymi wytworzonymi z tworzyw polimerowych.
Okna plastikowe nie są nazbyt wymagające co do ilości poświęconego czasu i siły na ich pielęgnację.
By utrzymać na długo ich nienaganny wygląd, działanie i zachowanie optymalnych warunków w pomieszczeniach zaleca się przestrzeganie następujących istotnych zaleceń:
Ważna sprawa – wietrzenie pomieszczeń.
Zarówno okna PCV oraz drzwi PCV z systemów profili REHAU są niezwykle szczelne i pozwalają na zaoszczędzenie znacznej ilości energii, dlatego właśnie tak duże znaczenie ma prawidłowe wietrzenie, mające na celu zachowanie zdrowej atmosfery w pomieszczeniach.
• Przy niskich temperaturach zewnętrznych, zwłaszcza zimą, powinno się wietrzyć pomieszczenia kilka razy dziennie. Korzystne jest całkowite otwieranie okien w na krótki czas zamiast stosowania długotrwałego uchylania.
Straty ciepła będą również małe, gdyż ściany i meble nie będą schłodzone, jak ma to miejsce w przypadku trwającego dłuższy czas mało intensywnego wietrzenia.
• W szczególności znaczące jest gruntowne wietrzenie wszystkich pomieszczeń każdego poranka w czasie 10 do 20 min.
Wymiana powietrza nastąpi szybciej, jeżeli dzięki otwarciu przeciwległych okien wywołany będzie przewiew.
• Kilkakrotne pięciominutowe wietrzenie pokoi w czasie dnia wystarczy do wymiany zużytego powietrza na świeże. Po takiej wymianie powietrza okna trzeba zamknąć ponownie.
Pierwsze mycie okna plastikowego.
Podczas tynkowania po montażu nowych okien ich powierzchnia może zostać ubrudzona wapnem lub zaprawą murarską.
Zanieczyszczenia powinny zostać delikatnie zdjęte przy użyciu wody i niewielkiej ilości środka myjącego.
Utrzymanie czystości okien pcv.
Podczas pielęgnacji okien nie powinno się używać jakichkolwiek środków do szorowania ani agresywnych rozpuszczalników, jak na przykład aceton lub nitro – w ten sposób mogą zostać uszkodzone ramy i uszczelki okien. Do usuwania wyschniętych i tłustych zabrudzeń najlepiej posłuży środek do czyszczenia okien REHAU.
Warto poświęcić uwagę ruchomym częściom okuć. Powinny one przynajmniej raz w roku zostać naoliwione tak, aby zawsze mogły się bez nadmiernego wysiłku otwierać i zamykać.
Jeżeli zastosujecie się Państwo do wyżej wymienionych zaleceń, Wasze okna plastikowe i drzwi na długo przysporzą radości.

Dodaj komentarz