Menu

Wymiana klocków hamulcowych w samochodzie na kredyt bankowy

04/01/2019 - Motoryzacja
Wymiana klocków hamulcowych w samochodzie na kredyt bankowy

Wielu z nas decyduje się na zakup kilkuletniego samochodu używanego, ponieważ na to tylko pozwalają finansowe możliwości. Dość często i w takich sytuacjach brakuje odpowiedniej ilości środków finansowych, więc zwracamy się do banku z wnioskiem o kredyt samochodowy. Takie produkty w reklamach prezentują się niezwykle atrakcyjnie i zachęcająco.

Jak jednak doskonale wiadomo, do reklam należy się odnoście bardzo sceptycznie. Ubiegając się o kredyt samochodowy na auto firmowe na pojazd pochodzący z rynku wtórnego, trzeba mieć świadomość kilku istotnych spraw. Przede wszystkim banki stawiają warunki dotyczące maksymalnego wieku takiego samochodu, a niekiedy i odnośnie jego marki. Zasada obowiązuje tutaj taka, że im starsze auto, tym krótszy jest okres kredytowania, a warunki umowy są mniej korzystne. Trzeba chociażby liczyć się z wyższym oprocentowaniem. W zestawieniu z kredytami na nowe samochody mowa tutaj o różnicach wynoszących kilka punktów procentowych. Na pierwszy rzut oka wygląda to może pozornie, ale w skali roku to dość znacząca suma. Z tego też względu niejednokrotnie zetknąć się można ze stwierdzeniem, że już bardziej opłaca się wziąć zwykłą pożyczkę gotówkową.

Klocki hamulcowe powinno się wymieniać tylko w dobrym warsztacie samochodowym np. na ul. Wernyhory 17 w Szczecinie

Rozbieżności, jeśli chodzi o oprocentowanie są mało znaczące, a przy okazji nie trzeba też rozliczać się z wydanych pieniędzy. W wielu bankach w ogóle nie ma takiej możliwości jak zaciągnięcie kredytu na używany samochód. Jak więc zatem widać, sfinansowanie takiego zakupu właśnie dzięki pieniądzom uzyskanym z banku może się okazać dość kłopotliwe.

Ubezpieczenie autocasco nie jest w naszym kraju obowiązkowe. Tylko i wyłącznie od kierowcy zależy to czy zdecyduje się na skorzystanie z tej opcji. Jeżeli jednak ktoś nosi się z zamiarem zaciągnięcia kredytu samochodowego, musi liczyć się z tym, że bank nakaże mu wykupienie takowego ubezpieczenia. Jednym ze standardowych zabezpieczeń autokredytu jest bowiem cesja praw z polisy AC.

W ten sposób banki chronią swoje interesy jeśli chodzi o kredyt samochodowy przez internet dla firm. Podstawowym zadaniem, jakie spełnia polisa AC jest ubezpieczenie klienta od takich sytuacji jak kradzież samochodu bądź też jego całkowite lub trwałe uszkodzenie. W takich sytuacjach, oczywiście po przedłożeniu wymaganych dokumentów, zostaje wypłacone kierowcy odszkodowanie. Dzięki cesji natomiast to bank dostaje takie pieniądze, gdyby w trakcie okresu spłaty doszło do jednej z powyżej wymienionych sytuacji. Czy to oznacza, że klient traci w tym momencie prawo do odszkodowania? Nie, ale pod warunkiem, że nie miał najmniejszych nawet opóźnień w regulowaniu rat. Wykupienie polisy autocasco wiąże się rzecz jasna z dodatkowymi kosztami – składki na ubezpieczenie trzeba bowiem płacić systematycznie. Tym bardziej, że przecież bank tego pilnuje – leży to w jego interesie.

Tania wymiana klocków hamulcowych w Szczecinie jest możliwa u mechanika samochodowego

Tak więc i w zakresie tych płatności nie wolno mieć jakichkolwiek zaległości. Pomimo tych wszystkich aspektów, które zostały opisane powyżej, cesja praw z polisy AC uznawana jest za najmniej uciążliwe dla kierowcy zabezpieczenie. Ma też wiele plusów, gdyż chociażby w przypadku kradzieży auta nie trzeba spłacać kredytu za coś, czego się nie posiada.

Kupując aut miejmy świadomość, że trzeba je serwisować w dobrym serwisie samochodowym. Takie rzeczy jak wymiana klocków hamulcowych lub wymiana oleju powinny być wykonywane tylko u fachowców, którzy się na tym znają.

Wszystkim szczęśliwym posiadaczom aut polecamy naprawdę dobry warsztat samochodowy, w którym jest tania wymiana klocków hamulcowych w Szczecinie. Poniżej jest oferta mechanika, który wymienia klocki w najniższej cenie w całym województwie Zachodniopomorskim.

Pansamochodzik.szczecin.pl

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Dodaj komentarz