Menu

Czy kredyty samochodowe sa ok?

13/12/2011 - Biznes , Ekonomia , Pieniądze

Nie zaciągajmy żadnych kredytów na zakup samochodu. Kupno samochodu używanego okazać może się czynnością strasznie wymęczającą. Mam tu oczywiście na myśli odpowiednie podejście do tego tematu polegające na wykazaniu chęci dokonania możliwie najlepszego z wyborów, a nie podejście do tego zagadnienia jak do problemu związanego z wyborem producenta przypraw w supermarkecie.

Zdawać bowiem musimy sobie sprawę z faktu, że kupno auta używanego to proces, który to nie powinien być przez nas nagminnie przyspieszany. Ponadto zaciąganie na ten cel takich zobowiązań jak kredyty samochodowe lub gotówkowe  również nie jest wskazane. Musimy przecież mieć na uwadze fakt, że samochód jest takim tworem, w którym to okresowo lubią psuć się niektóre podzespoły. Oznacza to tyle, że jeśli mamy zamiar normalnie żyć, do tego dokładając raty za samochód, to być może nie będzie nas stać na pokrycie kosztów związanych z tymi naprawami.

Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie więc zakup takiego samochodu, na jaki to będzie nas po prostu stać. Nikt nam przecież nie zabroni sprzedania tego auta po jakimś okresie czasu, by za uzyskane pieniądze, dokładając zgromadzone oszczędności, kupić sobie coś zdecydowanie lepszego. Uważam więc, że takie rozwiązanie jest dużo lepszą opcją.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz