Menu

Ranking banków

11/02/2012 - Biznes , Ekonomia , Pieniądze

Największym problemem uniemożliwiającym wielu osobom zaciągnięcie kredytu jest brak zdolności kredytowej na odpowiednim poziomie. Ten czynnik decydujący o podjęciu przez bank decyzji w sprawie wniosku jest rozpatrywany pod wieloma kątami.

Bank sięga w tym momencie po różne narzędzia – posiłkuje się między innymi danymi zgromadzonymi w Biurze Informacji Kredytowej. Jeżeli historia kredytowa klienta pozostawia wiele do życzenia, spada prawdopodobieństwo otrzymania przez niego kredytu. Jak się jednak okazuje, również i brak historii kredytowej może okazać się sporym problemem. Brak tego rodzaju informacji w bazie BIK uniemożliwia bankom prawidłową ocenę rzetelności klienta.

Dla wielu osób zabrzmi to być może nieco paradoksalnie, ale chcąc zyskać w oczach banku, warto zaciągnąć jakiś niewielki kredyt – chociażby ratalny. Obecnie coraz więcej młodych osób przyjmuje taką właśnie taktykę – już podczas studiów biorą kredyty na niewielkie kwoty tylko i wyłącznie po to, aby wypracować sobie pozytywną historię kredytową. Jeżeli ktoś nosi się z zamiarem zaciągnięcia kredytu hipotecznego, a nigdy wcześniej nie posiadał żadnych zobowiązań kredytowych, wówczas koniecznie powinien wziąć pod uwagę opcję taką jak ta opisana powyżej. Przy braniu kredytów warto uwzględnić ranking banków i wybrać ten najbardziej optymalny.

Dzięki temu zyskuje się bardzo wiele – przede wszystkim dodatkowe punkty, które zostaną uwzględnione przy ocenianiu zdolności kredytowej. W naszym kraju jednak wiele osób wciąż nie ma tej świadomości, że od nich samych w dużym stopniu zależy ich historia kredytowa.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tagi: ,

Dodaj komentarz