Menu

Jeden kredyt jedna niska rata.

03/11/2007 - Biznes , Ekonomia , Pieniądze

Wzrost gospodarczy oraz perspektywa zbliżających się Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2012 roku w naszym kraju powoduje napływ dużej liczby inwestorów z zagranicy nawet tych , którzy bardzo mało inwestowali w Polsce jak np. Hiszpania, której głównym terenem inwestycji jest Ameryka łacińska. Sytuacja ta może mieć wpływ na wzrost konsumpcji naszego społeczeństwa z uwagi na rosnące wynagrodzenia i spadające bezrobocie dlatego wielu klientów żeby zaspokoić swoje potrzeby np. kupno mieszkania czy też samochodu będzie wspierać się kredytami bankowymi, co tak naprawdę w tej chwili już ma miejsce ale jeszcze nie w takiej skali jak u naszych zachodnich sąsiadów.

Dzisiaj już można zaobserwować klientów, którzy zaczynają mieć problemy ze spłatą kilku kredytów i kart kredytowych dlatego banki wychodząc na przeciw oczekiwaniom tych osób oferują kredyty konsolidacyjne. Problem pojawia się wtedy , kiedy klient ma zbyt duże opóźnienia w spłacie kredytów, powyżej 90 dni praktycznie dyskwalifikuje klienta nawet w banku, który podchodzi do tego tematu mniej rygorystycznie.

Można zadać sobie pytanie, co dalej w takiej sytuacji? Otóż czasami jest wyjście z tego błędnego koła, ale trzeba zwrócić się o pomoc do doświadczonego niezależnego doradcy kredytowego, który po zapoznaniu się z całą sytuacją, może doradzić co należy zrobić i co wyjaśnić przed złożeniem wniosku kredytowego do banku. W większości firm działających jako firmy doradztwa kredytowego klient nie płaci za usługę wykonaną na jego rzecz, klient tylko ponosi koszty kredytu wymagane przez bank, w którym będzie udzielony kredyt.

Niezależny doradca kredytowy działający w oparciu o umowy zawierane z bankami oferuje te same produkty bankowe, ale tu należy podkreślić jedną istotną rzecz, że wszystkie oferty są w jednym miejscu co pozwoli klientowi zaoszczędzić dużo czasu, na osobistych wizytach w każdym banku.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]