Menu

Telewizja internetowa

21/08/2007 - Internet

Kto by kiedyś pomyślał, że komputer będzie dziś spełniał tyle funkcji: radia w domu już mieć nie trzeba, bo jest w internecie, to samo odtwarzacze cd, telefonia zagrożona jest poprzez kilkakrotnie mniejsze koszty wysyłu danych poprzez sieć. Powoli przyjdzie kolej i na telewizję, która jest coraz bardziej promowana i osiągalna poprzez sieć komputerową. Telewizja internetowa zaczyna przyciągać coraz większą rzeszę zwolenników, ze względu na szybsze łącza internetowe. Strumieniowa transmisja danych pozwoliła na oferowanie obrazu wizyjnego w internecie o coraz to lepszych parametrach.

Kolejnym atutem telewizji w internecie jest coraz to większy dostęp oraz zwiększający się wybór stacji. Od niedawna część meczów ligi mistrzów dostępna jest albo poprzez kanały kodowane oraz właśnie poprzez internet. Koszt kilku złotych za obejrzenie meczu nie jest sumą, która odstrasza, więc popularność rośnie.

Chyba nic nie zmieni toku wydarzeń i w niedalekim czasie telewizja internetowa będzie równie popularną usługą co komunikatory internetowe i chaty. Oby tylko telewizja internetowa wpłynęła korzystnie na konkurencję na rynku telewizyjnym.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]