Menu

Robert Kubica przyszły mistrz Formula 1 ?

13/06/2007 - Inne, Rozrywka

Tego Pana nie trzeba chyba przedstawiać żadnemu kibicowi sportów motorowych. Jest znany nie tylko w Polsce. Cały świat usłyszał o polskim kierowcy kiedy to zadebiutował na grand prix Węgier i zajął rewelacyjne 9 miejsce. Wkrótce potem Robert Kubica został dostrzeżony jako wybitny kierowca, którego doceniło szefostwo BMW-Saubera, zatrudniając go jako kierowcę na etacie.
Kubica swoja przygodę z rajdami zaczynał od gokartów. Pierwszy występ za kierownicą Robert zaliczył już w wieku 6 lat. Po czterech latach został mistrzem Polski juniorów. Mistrzowskiego tytułu bronił sześciokrotnie. Jako 13 latek wyjechał do Włoch, aby tam rozwijać swój wielki talent. W 1998 roku został mistrzem Włoch juniorów i wicemistrzem Europy. Wygrał także prestiżowe zawody w Monako. Potem przyszedł czas na starty i zwycięstwa w Formule A. W 2001 zaczął startować w Formuła Renault 2000 Eurocup i zajął w niej miejsce 14. Rok później w tych samych rozgrywkach był już 7. W roku następnym zadebiutował w Formule 3 Euroseries i wywalczył 12 miejsce, a rok później był już 7. Sezon 2005 jako zawodnik Formuły World Series by Renault zakończył tytułem mistrzowskim w klasyfikacji generalnej.

Na ostatnim Grand Prix Kanady wypadek Kubicy o mało nie zakończył jego kariery na zawsze – można go obejrzeć w telewizji w internecie.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]