Menu

Sklepy internetowe – jak wybrać odpowiednie oprogramowanie?

31/05/2007 - Biznes , Ekonomia , Pieniądze, Internet

Większość przedsiębiorców parających się handlem, zarówno małych jak i tych większych, będzie musiała w najbliższym czasie podjąć decyzję dotyczącą założenia sklepu internetowego. Polska gospodarka rozwija się w szybkim tempie. Ma to bezpośrednie przełożenie na handel internetowy. Wartość tego rynku stale rośnie i to o kilkaset procent rocznie. Młodzi ludzie zarabiają coraz lepiej i coraz chętniej wybierają zakupy przez internet jako wygodniejsze, łatwiejsze i tańsze.

Jest więc nad czym się zastanawiać. Tym bardziej, że konkurencja w handlu internetowym rośnie równie szybko, a może i szybciej niż sam rynek. Nasza rada? Załóż sklep internetowy, lub zmień przestarzałe i nieciekawe oprogramowanie sklepu na nowsze i bardziej przyjazne Tobie i Twoim klientom.

W obecnej sytuacji rynkowej, o sukcesie lub porażce przedsiębiorcy nie decyduje już sam fakt posiadania e-sklepu. Oprogramowanie sklepu internetowego musi umożliwiać „wystawienie” oferty w miejscach o dużym natężeniu ruchu potencjalnych kupujących. Innymi słowy, dobry sklep internetowy powinien być zintegrowany z najlepszymi porównywarkami cen, katalogami zakupów, oraz umożliwiać sprawne wystawianie aukcji internetowych. Tylko w ten sposób oferta handlowa ma szansę na bycie zauważoną (przynajmniej w początkowym okresie funkcjonowania sklepu).
Warto również zainwestować w sklep, który będzie miał możliwość integracji z zewnętrznymi systemami płatności. Dzięki temu klienci sklepu, będą mogli dokonywać zapłaty za zamówione produkty w wybranej przez siebie formie. Podniesie to jakość obsługi klienta w sklepie, jego zadowolenie, a w konsekwencji ilość sprzedaży.

Nie zawsze jednak będziemy chcieli polegać na innych serwisach. Kluczem do sukcesu jest zbudowanie własnej marki. Ugruntowanie pozycji sklepu zarówno w świadomości klientów jak i w wyszukiwarkach internetowych. Również w tej materii oprogramowanie sklepu odgrywa kluczową rolę. To ono generuje strony www z produktami oraz treścią w sklepie. Dlatego warto zapytać sprzedawcy, czy sklepy internetowe tworzone przez daną firmę posiadają odpowiednie mechanizmy wspomagające pozycję sklepu w wynikach wyszukiwania w najpopularniejszych wyszukiwarkach.

Najlepszym sposobem, aby wybrać dobre oprogramowanie sklepu internetowego jest rozmowa z przedstawicielem danej firmy. Można wówczas zapytać się w jakim stopniu powyższe warunki są spełnione przez dane oprogramowanie. W tej materii najlepiej zdać się na specjalistów w tym temacie.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]