Menu

Jak prawidłowo wybrać szablon strony internetowej

12/02/2008 - Internet

Dzięki szablonom stron internetowych wybór grafiki do stron internetowych stała się o wiele prostsza. Klienci mogą wybierać spośród tysięcy gotowych projektów widząc od samego początku efekt pracy grafika. Jest to dobre rozwiązanie, ponieważ często klient końcowy nie do końca wie czego chce i jakie są jego oczekiwania wobec grafiki serwisu firmowego. Wybór staje się jednak czasem trudny ze względu na dużą liczbę projektów graficznych i różnorodne rozwiązania stosowane w szablonach. Warto więc zwrócić uwagę na podstawowe wytyczne wyboru szablonu strony internetowej.

Podstawowa sprawa to kolorystyka szablonu graficznego, która powinna być tak dobrana, aby odpowiadała aktualnie używanym kolorom identyfikacji wizualnej firmy. Kolory w logo firmy, czy na wizytówce powinny być zgodne z kolorami szablonu. Umożliwi to późniejsze bardzo proste przystosowanie szablonu do potrzeb serwisu www, a integracja logo na stronie nie będzie żadnym problemem.

Warto również zwrócić uwagę i dobrze przemyśleć stosowane w szablonie techniki takie jak HTML, CSS czy Flash. Kombinacja tych technik może dać bardzo pozytywne wyniki, ale musi być dobrana do celów jakie chcemy osiągnąć. Pamiętajmy, że zbyt duże animacje flash mogę spowodować bardzo długi czas wczytywania serwisu, ale z drugiej strony mogą zawierać ciekawe elementy animacyjne. Warto przemyśleć na czym bardziej nam zależy.

Stylistyka szablonu to jeden z najważniejszych elementów, na które musimy zwrócić uwagę. Zależeć on będzie od docelowej grupy klientów. Szablony biznesowe zdecydowanie będą różnić się od szablonów dla modelek, młodzieży, czy klubów nocnych. W zależności od tego jakie wrażenie chcemy zrobić na kliencie musimy wybrać szablon bądź spokojny, stonowany, bądź też dynamiczny, kolorowy i przykuwający uwagę.

Zbierając wszystkie te elementy w jeden wybór otrzymamy doskonałą podstawę naszego biznesu online.

[Głosów: 0   Average: 0/5]
Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*