Menu

5 powodów dlaczego warto wykorzystywać szablony stron www

05/09/2007 - Internet

1. Nie ma konieczności zatrudniania drogiego grafika projektanta w celu stworzenia profesjonalnego wizerunku. W takim przypadku nie musisz również długo czekać, aby zobaczyć pierwsze efekty. Jednym słowem oszczędzasz czas i pieniądze.

2. Nie musisz być programistą, ani profesjonalnym grafikiem, aby skorzystać z szablonów. Aktualnie szablony dostarczane są w takiej formie, że wystarczy wprowadzić tekst w plikach HTML, pozmieniać teksty w programie graficznym i zapisać zmiany w odpowiednich obrazkach. Nie musisz martwić się o to jak pociąć grafikę, czy jak wygenerować kod HTML, ponieważ masz to już dostarczone wraz z szablonem.

3. Wysoka jakość. Szablony są przygotowywane przez najwyższej rangi profesjonalistów. Wystarczy poprzeglądać kilka szablonów, aby szybko zorientować się, że poziom wykonania ich jest wręcz perfekcyjny. Stylizacja, dobór kolorów, nawigacja, zdjęcia – wszystko razem tworzy idealny wizerunek, ale tylko wtedy, gdy jest dopasowane w sposób przemyślany i profesjonalny.

4. Styl wykonania szablonów dopasowany jest do grupy docelowej Twoich potencjalnych klientów. Inne zatem szablony znajdziesz w kategorii szablonów biznesowych, a inne w kategoriach np. przeznaczonych dla młodzieży. Często projektując stronę od podstaw zapominamy o grupie docelowej i staramy się wykorzystać wszystkie triki graficzne, które znamy – w konsekwencji powstaje skomplikowany projekt, ale mało przyjazny dla Twoich odbiorców. Trzeba dużego doświadczenia i znajomości tematu, aby odpowiednio dobrać środki ekspresji wizualnej do określonej tematyki serwisu www.

5. Nie musisz zastanawiać się jak ma Twoja strona wyglądać, po prostu przeglądasz tysiące szablonów i wybierasz ten, który najbardziej Ci się podoba. Mało tego – swój wybór możesz w prosty sposób skonsultować ze swoimi przyjaciółki, lub jeszcze lepiej – z klientami. Przecież to oni będą odwiedzać Twój serwis www, więc oni powinni mieć decydujący głos przy wyborze grafiki.