Menu

Czyszczenie i pielęgnacja skóry

13/02/2008 - Inne

Czyszczenie skóry i jej pielęgnacja, jest niezwykle istotna, aby można było się z zakupionego mebla cieszyć przez wiele lat. W poniższym artykule postaram się Państwu nieco przybliżyć to zagadnienie.

Zacznijmy od metod domowych:

Najczęściej chyba stosowanym środkiem domowym do „pielęgnacji skóry” jest krem Nivea. Gospodynie polecają też często mleko pełnotłuste, olejek rycynowy czy oliwę z oliwek. Takie środki niestety nie na wiele przydają się dzisiejszym cienkim, bardziej miękkim i inaczej garbowanym skórom. Skóry wcześniej garbowane środkami roślinnymi były w obrębie siedzeń czy w obuwiu bardzo grube i mocne. Można było natłuszczać je prawie wszystkim.

Trzeba pamiętać, że najgorsze dla skóry jest niszczące działanie tłuszczy i innych płynów, które w skórze jełczeją i stanowią pożywki dla bakterii i pleśni

Środki pielęgnacyjne dostępne w handlu:

W handlu jest dostępnych wiele różnych środków pielęgnacyjnych w najróżniejszych cenach. Klienci mówią często, że z obawy przed nieodpowiednim środkiem nie stosują żadnego. Jest to zła decyzja. Także „tanie” środki są z reguły lepsze niż żadne.

Jeśli chodzi o szczególnie wartościowe skóry, należy stosować środki oparte na olejach syntetycznych. Dzięki pielęgnacji skóry takimi środkami przedłużymy znacząco żywotność skóry. Środki pielęgnacyjne zawierające oleje syntetyczne, tłuszcze i dodatkowe filtry UV są z reguły droższe, ale też bardziej skuteczne. Działanie ich jest bardziej intensywne, a ich składniki są przeznaczone specjalnie do typowych problemów różnych rodzajów skóry.

Mimo wszystko decydującą rolę odgrywa ostatecznie kompetentna porada. Nie ma najlepszego środka do skóry, lecz właściwy środek do konkretnej skóry lub na konkretny problem. Każdy rodzaj skóry jest inaczej farbowany i zabezpieczany, w różnym stopniu narażony na działanie promieni słonecznych i w różnym stopniu się go eksploatuje. Jedne skóry są gładkie, inne szorstkie, niektóre błyszczą, a inne są matowe. Dodatkowo należy rozróżniać, czy skóra jest nowa, czy stara i zużyta. Optymalnie więc jeśli do każdego rodzaju i gatunku skóry stworzy się właściwy środek pielęgnacyjny i czyszczący.

Warto też odwiedzić stronę zajmującą się czyszczeniem dywanów : https://plus.google.com/104527941849192384649/about

[Głosów: 0   Average: 0/5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*