Menu

Parkiety – nowoczesność w parze z tradycją

13/02/2008 - Budownictwo mieszkaniowe

Podłoga drewniana, to najstarszy rodzaj wykończenia posadzek. Na początku wykonywana była wyłącznie z desek i rozwiązanie to przetrwało do dnia dzisiejszego. Z upływem czasu pojawiły się bardziej wyszukane elementy podłogowe takie jak m.in. mozaika pałacowa. Ze względu na wysokie koszty wykonania, spotkać je można było wyłącznie na dworach królewskich i w książęcych pałacach. Różne mody i próby zastąpienia litego drewna materiałami drewnopodobnymi oraz wykładzinami nie wytrzymują próby czasu. Podłoga inna niż parkiet często już po krótkim okresie czasu, w zależności od stopnia użytkowania, wymaga wymiany na nową bez możliwości odnowienia lub renowacji. Jednym słowem – obecnie nie istnieje  nic lepszego niż wykonana w tradycyjny sposób z dobrego drewna posadzka z klepki parkietowej lub mozaiki.

Firma Kurtok Parkiety istnieje od 1950 roku. Produkcję, początkowo mozaiki, nieco później parkietu rozpoczęliśmy w 1975 roku.

Ponad dwudziestoletnie doświadczenie, nowoczesna infrastruktura (kompleks suszarni kondensacyjnych, linia produkcyjna firmy Leadermac), wykwalifikowani pracownicy, pozwalają nam na produkcję parkietu i mozaiki o wysokich parametrach.

Nasza produkcja obejmuje wytwarzanie parkietu i mozaiki z dębu, buku, jesionu i brzozy, w trzech klasach jakości. Rozmiary klepek wahają się między (wymiary w centymetrach): 30×5 do 40×6,5. Klepki mają grubość 22mm.

Mozaika, o grubości 8mm, klejona na siatkach, oferowana jest w klasach jakości.

Produkty pakowane są w folię, co zabezpiecza je przed warunkami atmosferycznymi.

Zapewniamy również transport.

Zapraszamy do odwiedzenia naszego zakładu lub nowo otwartego nowoczesnego salonu sprzedaży, gdzie mogą zapoznać się państwo z naszą ofertą i uzyskać fachową poradę.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz