Menu

Aparaty cyfrowe Obiektywy Tamron Sigma

30/11/2007 - Elektronika, Kultura i sztuka

Artykuł na temat ekspansji na rynku fotografii dokonanej przez aparaty cyfrowe. Druga część artykułu obejmuje obiektywy „mniej znanych” firm takie jak obiektywy tamron, czy obiektywy sigma. Które to firmy specjalizują się wyłącznie w produkcji obiektywów i sprzętu optycznego.

Można powiedzieć, że aparaty cyfrowe powoli i skutecznie wyparły z rynku aparaty analogowe. Na rynku obiektywów dokonała się również pewnego rodzaju przemiana. Zaczęły się liczyć firmy produkujące same obiektywy. Poza Canonem i Nikonem można dostać też dość dobre obiektywy sigma oraz nieco tańsze obiektywy Tamron. O ile obiektywy Tamron i obiektywy sigma są jeszcze uznawane za nieco słabsze, powoli sytuacja zaczyna się zmieniać.

Obiektywy Sigma

Firma Sigma produkuje obiektywy należące do tańszej grupy i obiektywy sigma są jeszcze uznawane za niższą półkę. Jednak firma rozwija się w błyskawicznym tempie. Szczególnie ciekawą ofertą są tele obiektywy, których ceny są niewątpliwie zachęcające w porównaniu z cenami nikonów i canonów. Firma produkuje obiektywy z gwintami w jakie wyposażone są różne aparaty cyfrowe. (oczywiście mam tu na myśli obiektywy z grupy lustrzanek). Tak więc można dobrać ten sam model do własnego aparatu, podczas Gdy Canon i Nikon produkują obiektywy tylko do własnych lustrzanek. Oczywiście wynika to z logicznej polityki tych firm.

Obiektywy Tamron

W tej grupie można znaleźć jeszcze tańsze szkła niż obiektywy sigma, ale zarówno obiektywy sigma jak i obiektywy Tamron są w przypadku alternatywnych modeli porównywalnej jakości. Obiektywy Tamron kuszą cenom i stanowią ciekawą propozycję dla amatorskich miłośników fotografii, którzy nie mogą sobie pozwolić na inwestowanie sporych pieniędzy w sprzęt fotograficzny. Dobrze, że istnieją takie firmy jak Sigma i Tamron, gdyż zmuszają czołowych producentów do walki o klienta.

W przypadku producentów aparatów sytuacja jest nieco inna. Wśród firm produkujących aparaty cyfrowe bezwzględnie króluje Canon i Nikon. Dalej można jeszcze ustalić firmę Sony, Pentax, Fuji i innych producentów jak Panasonic, Hp, Samsung itp. Jednak podobno lepsze aparaty cyfrowe robią te firmy, które się w tej branży specjalizują. wyjątkiem mógłby być tu sony, który produkuje „wszystko”, ale aparaty ze stajni Sony też są niczego sobie.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]