Menu

Domki letniskowe Mazury

19/12/2007 - Turystyka

Mazury to unikalne miejsce na mapie Europy. Co roku odwiedza je tysiące turystów z Polski i całego świata. Jeszcze kilkanaście lat temu baza turystyczna była bardzo słabo rozwinięta. Dziś dla turysty oczekującego komfortowych warunków wypoczynku oferta jest bardzo bogata.
Mazury to miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie: amatorzy sportów wodnych są w idealnej sytuacji: mogą uprawiać je wszędzie. Nie bez powodu Warmia i Mazury nazywane są Krainą Tysiąca Jezior. W każdym mieście czy wsi położonym nad jeziorem działa wypożyczalnia sprzętu pływającego. Znajdziemy w nich kajaki, łódki wiosłowe, spalinowe, skutery i rowery wodne, a także mnóstwo żaglówek i jachtów – również te luksusowe.
Dla osób ceniących wieczorną rozrywkę mekką są Mikołajki, których dyskoteki w sezonie pękają w szwach. Setki osób tańczy w klimatyzowanych lokalach lub na plaży pod gołym niebem.
Dla osób ceniących spokój i bliskość natury polecamy miejscowość Pluski. Ta stara osada rybacka, która w tym roku obchodziła 600 lecie swojego istnienia, na stałe wpisała się w miejsce wakacyjnego wypoczynku wielu osób. Przepięknie położona, u brzegów 900 hektarowego jeziora Pluszne, chronionego strefą ciszy i otulona Lasami Łańskimi. Urok tego zakątka doceniono już ponad 100 lat temu. Tutaj lubił wypoczywać Hermann Göring, a pobliski Łańsk znany jest z jeszcze do niedawna tajnego ośrodka rządowego. To tu Nikita Chruszczow, Leonid Breżniew i Edward Gierek zacieśniali współpracę bratnich narodów…
We wsi znajdziemy luksusowy hotel SPA, mini pensjonat ze stylową restauracją, wypożyczalnię sprzętu pływającego, gospodarstwo rybne z barem serwującym świeże ryby prosto z patelni, gospodę i doskonale zaopatrzony sklep spożywczy. Na skraju wsi znajdziemy trzy domki letniskowe, które są idealnym rozwiązaniem dla osób cenią komfort wypoczynku i prywatność dużej ogrodzonej działki z własną plaża i pomostem.
Z Plusek możemy udać się kajakiem przez jeziora Pluszne i Łańskie i dalej rzeką Łyną do źródeł Łyny. Zapewniamy, będzie to niezapomniane wydarzenie. Jeśli zastanawiacie się nad wyborem dogodnego miejsca na Mazurach – nie zapomnijcie o Pluskach – są warte grzechu.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]