Menu

Pokoje, stancje we Wrocławiu

30/05/2007 - Inne

Grupą, która tworzy przeważającą część popytu na pokoje i stancje do wynajęcia są studenci. Samodzielny pokój lub stancja są najtańszą (obok akademika) możliwością zakwaterowania.

Z obesrwacji ofert zamieszczanych w serwisie, a także z wywiadów z organizacjami studenckimi wynika, że większym zainteresowaniem studentów cieszą się pokoje w mieszkaniach studenckich niż stancje. Zapewniają większą niezależność i swobodę. Kolejną tendencją jest wynajmowanie przez grupy studentów mieszkań większych 2,3,4 pokojowych aby zmniejszyć koszt na jedną osobę.

We Wrocławiu mieszkania studenckie są bardzo zróżnicowane, począwszy od 360 złotych za pokój na Krzykach, a skończywszy na 630 w dzielnicy Śródmieście. Uwarunkowania cen są podobne jak w przypadku ofert sprzedaży i wynajmu mieszkań, ważna jest korzystna lokalizacja względem uczelni lub dobra komunikacja oraz standard i wyposażenie mieszkania. W związku z tym najwyższe ceny osiągają pokoje na Śródmieściu. Znacznie zaś taniej można wynająć pokój na obrzeżach miasta. Prezentowane w tabelach koszty wynajmu zostały policzone jako średnie z ofert samodzielnych pokoi w mieszkaniach bez właściciela jak i stancji czyli pokoi przy właścicielach mieszkania.

Serwis TwojaStancja.pl to miejsce w którym można znaleźć ogłoszenia wynajmu stancji, mieszkania studenckie i stancje Wrocław oraz z miast całej polski.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]