Menu

Internetowy sklep modelarski to nie taka prosta sprawa

09/03/2008 - Internet

Internetowy sklep modelarski to nie taka prosta sprawa – wydaje się, że założenie takiego sklepu i prowadzenie go jest proste. Z początku też tak sądziłem, ale jak zwykle rzeczywistość zweryfikowała moje poglądy i teraz są one nieco bardziej przyziemne.

Najwięcej problemów jest z zamówieniami, których nie da się zrealizować ze względu na brak konkretnego modelu. Niestety w przypadku współpracy z hurtownią, która nie ma żadnego systemu on-line, gdzie można by sprawdzić stany magazynowe jest niełatwe. Aktualizacja (nawet jakby udało się ją zrobić co tydzień) nie jest prosta, ponieważ, żeby ją przeprowadzić, trzeba mieć odpowiednio sformatowany arkusz – o ile zrobienie go raz w momencie startu sklepu jest uzasadnione to przekopywanie się raz w tygodniu przez stany magazynowe kilkuset (grubo ponad 500 modeli) jest nierealne.

Tak więc te plastikowe modele, które tam widać równie dobrze mogą być wyprzedane a klient jest zadowolony, bo udało mu się zamówić a potem rozczarowanie bo nie ma modelu. Podejrzewam, jak można się w takim momencie czuć.

Z pewnością też poważnym problemem jest zdobycie klientów a najlepiej stałych – niestety tutaj trzeba się liczyć z poważnymi wydatkami na reklamę, które z moich doświadczeń niestety nie zwracają się. Generują większy ruch, ale zyski z dodatkowych zamówień nawet nie rekompensują kosztów reklamy. Tak więc pozostaje pozycjonowanie się we własnym zakresie bo za to się nie płaci – jest do żmudny i czasochłonny proces, a co najgorsza powolny – ale skoro nie wyda się na to ani złotówki to w końcu sukces powinien nadejść.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tagi:

Jedna myśl nt. „Internetowy sklep modelarski to nie taka prosta sprawa

Jak otworzyć sklep modelarski

Mój syn od kilku lat interesuje się modelarstwem. Wydaje na swoje zabawki kilkaset złotych miesięcznie. Widać, że to coś więcej niż tylko hobby, ale prawdziwa pasja. Pomyślałem, że moglibyśmy wspólnie otworzyć internetowy sklep modelarski. Czy ktoś ostatnio robił coś takiego ? Myślę, że to dobry pomysł na biznes.

Dodaj komentarz