Menu

RWA Kulszowa

13/03/2008 - Zdrowie , uroda

Jak leczyć dyskopatię? Oczywiście najpierw trzeba się upewnić, czy objawy choroby wskazują rzeczywiście na dyskopatię. Po wstępnej diagnozie należy udać się na badania. Najbardziej skuteczne to tomografia komputerowa oraz rezonans magnetyczny kręgosłupa. Rwa kulszowa to następstwo dyskopatii. Jak więc ją leczyć? Czy należy obawiać się leczenia?
Otóż nie należy bać się dyskopatii, ponieważ w ponad 90 procentach dyskopatię można wyleczyć bezoperacyjnie. Tak więc małe szanse, że tym jednym na dziesięć jesteś właśnie ty :). Ale idźmy dalej. Niektóre dolegliwości ustępują samoistnie, więc może jesteś szczęśliwcem i wcale nie będziesz musiał udać się do lekarza! Chociaż opcji takiej nie należy polecać, bo może ona doprowadzić do pogłębienia się dyskopatii. Bo jeśli stadium dyskopatii się powiększy, to już możesz znaleźć się na granicy leczenia operacyjnego! Dlatego od razu do lekarza, bo z kręgosłupem nie ma żartów!
Jeżeli w twoim przypadku nie doszło do zerwania ciągłości pierścienia włóknistego, to nie masz czego się bać. Lekarz zaproponuje ci leczenie zachowawcze. W tym przypadku fizjoterapia może zdziałać cuda. Trzeba tylko wykazać się chęcią poprawienia własnej kondycji. Nie jest to dobra metoda dla leniwych ludzi, którzy myślą, że dostaną tabletkę i wszystko w cudowny sposób zacznie ze sobą współgrać! Nie ma mowy!

Dodaj komentarz