Menu

Promocja stron w wyszukiwarkach

19/07/2007 - Biznes , Ekonomia , Pieniądze, Inne, Internet

Google może służyć nie tylko jako wyszukiwarka, ale również może posłużyć jako słownik. Wpisując przed wyrazem słowo define po angielsku definiuj, w pierwszych wynikach wyszukiwania uzyskamy słownikowe i encyklopedyczne definicje wyrazów. Przykładowo po wpisaniu define dog na pierwszym miejscu zostanie wyświetlona strona prindeton.edu, gdzie odnajdziemy definicje słowa dog w języku angielskim.

Na drugim miejscu znajdzie się wikipedia, ze swoją definicją. Jest to przydatne narzędzie słownikowe. Wyszukiwarka Google posiada wiele przydatnych narzędzi. Podstawową rolą jaką spełnia jest wyszukiwanie informacji. W praktyce sprowadza się to do wyszukiwania najbardziej trafnych odpowiedzi (stron www), na zadane przez użytkownika pytanie. Obecnie coraz więcej osób trafia na strony www, dzięki wyszukiwarkom. Wyszukiwarki potrafią generować 80 % ruchu na stronie. Dlatego coraz więcej posiadaczy swoich serwisów decyduje się na pozycjonowanie stron www.

Dzięki temu strony pojawiają się wyżej w wynikach wyszukiwania. Oczywiście najwięcej użytkowników klika pierwsze miejsca w wynikach wyszukiwania, więc znalezienie się w czołówce zapewnia dużą liczbę odwiedzin. Pozycjonowanie stron jest więc bardzo dobrym pomysłem na promocją własnej strony.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]