Menu

Konkursy

28/12/2009 - Biznes , Ekonomia , Pieniądze

Przeglądając różne strony internetowe nie sposób przeoczyć bardzo modnych od pewnego czasu różnej maści konkursów. Te zabawy zalewają wręcz większość portali o charakterze rozrywkowym. Mało kto zastanawia się nad tym co powoduje, że konkursy stały się tak popularną formą relaksu.

konkursy

konkursy

Tropem pozwalającym naprowadzić na ewentualną odpowiedź na powyższe pytanie mogą być nagrody. Dokładne przyjrzenie się nagrodom w wielu wypadkach rozjaśni sytuację. Okazuje się mianowicie, że najczęściej konkursy są działalnością marketingową. Dzięki niemałemu popytowi na nagrody, kampanie reklamowe prowadzone w oparciu o nie, są wyjątkowo skuteczne.

Klienci sami niejako proszą się o otrzymanie nagród, którymi w większości przypadków są próbki reklamowanych produktów. W ten sposób docierają one do wielkiej rzeszy odbiorców. Jak widać konkursy internetowe to prawdziwy biznes. Dochody jakie osiągają organizatorzy konkursów sms są tym większe, im cenniejsze są nagrody. W wielu wypadkach są to niemałe sumy pozwalające na utrzymanie sporej firmy reklamowej. Oczywiście klienci także czerpią zyski z konkursów – niektórzy nawet zaczęli zawodowo brać w nich udział.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz