Menu

Katalogi stron – darmowa reklama w internecie

28/05/2010 - Biznes , Ekonomia , Pieniądze, Płatna reklama

Odpowiednio zaprojektowana i poprawnie wykonana witryna internetowa może być podstawą dobrze prosperującego biznesu. Jednak sama, nawet najbardziej interesująca zawartość nie będzie w stanie zgromadzić licznej rzeszy odbiorców. Tylko stała promocja serwisu może zapewnić mu odpowiednią popularność.

W wielu miejscach internetu można znaleźć oferty specjalistycznych firm marketingowych zapewniających skuteczną reklamę w wyszukiwarkach – tzw. pozycjonowanie. O ile duże przedsiębiorstwa posiadające przygotowany budżet na cele promocyjne bez problemu są w stanie zaakceptować dodatkowe wydatki, to jednak nie każdy właściciel serwisu może to zrobić. Na szczęście ktoś kto ma tylko czas i chęci do pracy może bez większego zaangażowania pieniężnego osiągnąć także dobre rezultaty. Wspomniane w tytule darmowe katalogi stron są niezwykle pomocne w procesie reklamowania szczególnie nowych portali. Dzięki zamieszczonym recenzjom w katalogach opisującym w skrócie tematykę witryny, dociera się z tą informacją do użytkowników, którzy poszukując potrzebnych tematów zawitają dzięki temu na promowaną stronę. Obecnie w internecie można znaleźć tysiące takich katalogów, jednak tylko naprawdę nieliczne pozytywnie wpływają na popularność zawartych w nim wpisów.

Dobre katalogi, warte poświęcenia czasu na dokonanie wpisu powinny charakteryzować się przede wszystkim kilkuletnim okresem działania – nie jest to w prawdzie jedyny wskaźnik, ale jeden z ważniejszych. Przykładowo do takich, bardziej popularnych należą katalogi : www.zarobkowy.info , www.wzorowy.pl oraz katalog.top-rank.pl .  Można powiedzieć, że jest to pewna podstawa na której można oprzeć swoje działania promocyjne.

Niejednokrotnie warto także korzystać z płatnych katalogów, w których za dodanie wpisu należy zapłacić kilka złotych  – w kolejnych artykułach zaprezentujemy takie.

Dodaj komentarz