Menu

Darmowa reklama internetowa.

22/06/2007 - Biznes , Ekonomia , Pieniądze, Internet

Wiele osób poszukuje najlepszych rozwiązań reklamowania się w internecie. Takie osoby wiedzą, że promocja w tak szybko rozwijającym się medium jak internet jest obecnie bardzo ważna. Biorąc pod uwagę wielkość tego „megaoceanu” danych należy sobie uzmysłowić, że reklama w internecie nie jest czymś łatwym. Nie wystarczy tak jak np. w realnej miejscowości wywiesić duży banner przy głównej ulicy. Tutaj – w internecie niezbyt łatwo jest znaleźć taką „główną” ulicę…..

Owszem są takowe, związane z portalami o dużej odwiedzalności, ale są one bardzo drogie i nie każdy może sobie na to pozwolić. Poza tym na takich „ulicach” przewijają się ludzie wszelkiej maści, wszelkich zainteresowań itp itd. „Wywieszenie” zatem takiej reklamy może okazać się nieskuteczne, gdyż nie trafi ona do ludzi do których ma trafić.

Do tej pory powstało bardzo dużo metod darmowej reklamy w internecie. Jedną z nich są strony na których można za darmo pisać swoje artykuły reklamowe, które dzięki odpowiedniemu umiejscowieniu tejże strony staną się dobrym nośnikiem reklamowym trafiającym do odpowiednich osób. Jednym z przykładów takiej strony z darmową reklamą jest właśnie ten biuletyn. Aby skorzystać z jego dobrodziejstw należy się w pełni stosować do instrukcji i regulaminu i zgodnie z nimi pisać swój artykuł reklamowy.

Innym przykładem dobrej reklamy w internecie jest np. sponsoring. Znalazłem bloga pewnego bezdomnego, który w zamian za możliwość używania internetu w kawiarence pisze na swoich stronach reklamy dla firmy. Tylko pewnie rzadko się zdarzy, że bezdomny chce się zająć pracą. Aktualnie widzę, że ten człowiek nie jest już bezdomny i podjął pracę związaną z internetem właśnie. To kolejny przykład, że reklama w internecie może pozytywnie oddziaływać.