Menu

CMSek.net – Zrób własną stronę internetową

20/11/2007 - Inne

Coraz częściej użytkownicy – webmasterzy sięgają po system czy oprogramowanie który nosi nazwę CMS. Jest to dokładnie mówiąc system zarządzania treścią. Dzięki temu właściciel strony ma możliwość samodzielnej aktualizacji czyli edycji, dodawania i kasowania stron i podstron swojego serwisu.

Jeżeli więc zastawiasz się jak zrobić swoją stronę, dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z systemu CMS, który uatrakcyjnia twoją stronę i czyni ją profesjonalną i nowoczesną. Jednym z nowych systemów jakie prezentuje CMS jest system Drupal. Jego największe zalety to bardzo szybka instalacja oraz możliwość dodawania dużej ilości dodatkowych modułów. Mimo, że brzmi to dosyć strasznie, w rzeczywistości może bardzo dużym stopniu ułatwić życie. Jakie jeszcze korzyści daje korzystanie z systemu Drupal. Wyobraźmy sobie, że jesteśmy gdzieś daleko od domu i chcemy dokonać edycji na naszej stronie WWW. W tym systemie jest to bardzo proste, ponieważ system Cms zazwyczaj obsługiwany jest przez przeglądarkę internetową, wystarczy więc dostęp do Internetu i dowolnej przeglądarki Internetowej w dowolnym miejscu na świecie i możemy wykonać potrzebne zmiany na naszej stronie WWW w dowolnym czasie. Oczywiście system ten posiada system rejestracji i autoryzacji uprawnionych osób, dzięki czemu zapewnia pełne bezpieczeństwo przy jego korzystaniu.

Podsumowując, posiadanie strony, która ma być profesjonalna wiąże się z zastosowaniem systemów zarządzania treścią (CMS), co daje również korzyści w postaci łatwego administrowania stroną bez zbędnych dodatkowych narzędzi webmasterskich, które nie są zawsze pod ręką. Warto więc poczytać chociażby o systemie Drupal , jego funkcjach i korzyściach których jest wiele związanych z jego korzystaniem.
Polecam wszystkim korzystanie z systemów cms, a zwłaszcza z CMSa Drupal