Menu

Istota poprawności językowej tekstu

20/11/2007 - Internet

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z wagi poprawnie sformułowanego komunikatu. Na co dzień większość ludzi nie zastanawia się nad tym, jak wielką wartością jest bezbłędny kształt tekstu, a przecież forma przekazu tak słownego, jak pisemnego w dużej mierze wpływa na postrzeganie jego nadawcy. Poprzez poprawność pisowni kształtujemy swój wizerunek, wyłącznie pozytywny; jawimy się jako osoby kulturalne, dzięki czemu nasz przekaz staje się istotny dla odbiorcy. Świadomość zasad pisowni nie tylko pomaga porozumiewać się w „publicznych”, mocno skonwencjonalizowanych sytuacjach (na przykład w instytucjach publicznych, w kontaktach z przełożonymi itp.), ale także znacząco wpływa na relacje prywatne, „codzienne” (gdy piszemy list do bliskich, składamy życzenia, robimy notatki itd.).

Mam nadzieję, że udało mi się przekonać Państwa, jak ważnym elementem codziennej i okazjonalnej komunikacji jest poprawność językowa. Zachęcam więc do korzystania z usług osób, które wiedzą, co znaczy bezbłędna korekta tekstów.

Nie ukrywam, że poprawa różnego rodzaju tekstów to moja pasja i można mi zaufać w tej kwestii. Tych z Państwa, którzy są zainteresowani moją ofertą, zapraszam na stronę internetową, której adres jest następujący: www.korekta.eu.