Menu

Leasing – czy warto?

14/05/2008 - Biznes , Ekonomia , Pieniądze, Motoryzacja

Leasing samochodu, leasing ciężarówki

Czy warto wykorzystywać leasing? To pytanie dręczy wielu przedsiębiorców zastanawiających się nad sposobem zdobycia gotówki na inwestycje. Agresywna reklama bankowych kredytów wskazywałaby, że jest to najpopularniejsza, najbezpieczniejsza, a przynajmniej ze względu na konkurencje najtańsza metoda. Niestety nie jest to prawda. W cieniu wielkich kampanii reklamowych banków, rozwija się bardzo dynamicznie rynek leasingu. Jego rozliczne zalety są decydujące dla przedsiębiorców chcących nabyć środek trwały. Wymieńmy chociaż podstawowe.

Bezpieczeństwo – płacisz tylko za to z czego korzystasz, więc nie grozi ci zostanie bez samochodu za to z gigantycznym długiem!

Cena – koszty kredytu w chwili obecnej są istotnie wieksze niż przy leasingu i to nawet nie uwzględniając korzyści podatkowych. Dodatkowo na rynku są obecne oferty o bardzo niewielkim udziale własnym.

Podatki – w zależności od wyboru typu leasingu (operacyjny, finansowy) możemy wybrać najkorzystniejszą formę dostosowaną do naszej bieżącej sytuacji ekonomicznej oraz przedmiotu i czasu leasingowania. Bez względu na nasz wybór będzie to i tak korzystniejsze od kredytu.

To krótkie zestawienie powinno Cię przekonać, że jeżeli szukasz pieniędzy na inwestycje w środki transportowe to leasing na samochód jest najlepszym wyborem. A jeżeli cię jeszcze nie przekonałem to zajrzyj na naszą stronę www gdzie eksperci od metod finansowania odpowiedzą na każdą Twoją wątpliwość, czy chodzi o leasing maszyn budowlanych, maszyn biurowych, leasing samochodu czy innych środków trwałych

Dodaj komentarz