Menu

AEGON

24/12/2007 - Biznes , Ekonomia , Pieniądze

Firma działa w Polsce od 1999 r., a pod nazwą AEGON Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie Spółka Akcyjna od grudnia 2005 r. Towarzystwo jest ekspertem w tworzeniu i zarządzaniu długoterminowymi programami inwestycyjno-oszczędnościowymi. W ciągu kilku lat działalności nasza firma uplasowała się w czołówce towarzystw życiowych w Polsce. Obecnie zajmuje 3 pozycję wśród ubezpieczycieli na życie pod względem składki zebranej z wynikiem 1 468 mln zł i około 11,7% udziałem w rynku oraz 1 miejsce wśród ubezpieczycieli na życie w składce jednorazowej z 1 299 mln zł i 23% udziałem w rynku (Raporty KNF, dane za II kwartał 2007).

Towarzystwo zajmuje też wysokie pozycje w różnego rodzaju rankingach, choćby wymienić 8 miejsce w rankingu 100 Największych Instytucji Finansowych w Polsce
wg wielkości przychodów („Gazeta Finansowa”, dane za III kwartał 2007 r.), 10 miejscu w rankingu Największych Instytucji Finansowych wg przychodów („Home & Market”, dane za I półrocze 2007 r. ) czy 103 pozycja na Liście 500 największych przedsiębiorstw w Polsce wg przychodów ze sprzedaży („Rzeczpospolita”, dane za 2006 r.) AEGON otrzymało również Srebrny Laur „Przedsiębiorstwo Fair Play” 2007 – kolejną już nagrodę w programie organizowanym przez Krajową Izbę Gospodarczą oraz Instytut Badań nad Demokrację i Przedsiębiorstwem Prywatnym KIG. Srebrny Laur przyznawany jest firmom, które we wcześniejszych latach zdobyły tytuł „Przedsiębiorstwo Fair Play” oraz przeszły pomyślnie weryfikację. Towarzystwo należy do międzynarodowej korporacji finansowej AEGON, która skupia się przede wszystkim na ubezpieczeniach na życie, produktach emerytalnych i inwestycyjno-oszczędnościowych. Grupa wywodzi się z Holandii, ale działa na kilkunastu rynkach w Europie, obu Amerykach i Azji, na których obsługuje 40 milionów klientów, zarządza aktywami w wysokości 378 miliardów euro i zatrudnia 30 tys. pracowników. Korporacja ciągle się rozwija wchodząc na nowe rynki oraz rozszerzając działalność w krajach, w których jest już obecna. Stąd w Polsce od niedawna Grupa jest też reprezentowana przez AEGON Powszechne Towarzystwo Emerytalne, które zarządza AEGON Otwartym Funduszem Emerytalnym. Celem wszystkich spółek z Grupy AEGON jest zabezpieczenie finansowej przyszłości swoich klientów.

Dodał: Konrad Redel

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]