Menu

Jesienne problemy z nastrojem

24/11/2007 - Zdrowie , uroda

Jesienią dni stają są krótsze. Brak promieni słonecznych i zmniejszenie fizycznej aktywności u wielu osób skutkują spadkiem nastroju. Sezonowa depresja jest częstym zjawiskiem na dużych szerokościach geograficznych, gdzie różnice między długością dnia i nocy znacząco zmieniają się w ciągu roku. Najczęściej sezonowy spadek nastroju mija wraz z wydłużaniem się dnia lub przeniesieniem do stref klimatycznych, w których dzień jest dłuższy. Niektóre zaburzenia można leczyć przez naświetlanie lampami emitującymi światło podobne słonecznego.

U niektórych ludzi depresja utrzymuje się nawet po sezonie. W takim przypadku zalecana byłaby psychoterapia Warszawa to miasto bogate w profesjonalne usługi terapeutyczne. Wiele instytucji oferuje terapię indywidualną, grupową oraz warsztaty rozwoju osobistego.

Szczególnie skuteczne mogą być zajęcia wzmagające aktywność fizyczną i ekspresję, wymagające ruchu i kreatywności. Warsztaty mogą działać jako czynnik pomagający regulować energię: podnosić nastrój lub redukować stres. To także okazja do nawiązywania znajomości, dyskusji o poglądach oraz sposób na atrakcyjne spędzenie czasu.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]