Menu

Skorzystaj z szybkiego czytania

09/09/2007 - Nauka i edukacja

Należałoby z całą pewność że także możesz. Szybkie czytanie to coś z każdy człowiek może odnosić korzyści w wielorakich aspektach działania: w szkołach, biznesie, na studiach, życiu prywatnym, w trakcie rozwijania hobby. Przemyśl, jak wartościowa będzie możliwość szybszego czytania dowolnego tekstu, witryny www, artykułów, czy każdej książki i to z dobrym zrozumieniem czytanego tekstu.

Stereotypowy Kowalski może czytać mniej więcej 300 wyrazów przez minutę. Jednak będąc wyposażonym w odpowiednią informację może on przeczytać nawet ponad 2000 wyrazów w tym czasie. Oto co ułatwia Tobie niezwykłe szybkie czytanie. W nauce szybszego czytania są przeszkodą: tak zwana regresja, fonetyzacja i na ogół wąskie pole widzenia. Nabyta regresja stanowi cofanie Twojego wzroku do raz przeczytanego tekstu. A fonetyzacja natomiast oznacza powtarzanie w umyśle przeczytanego tekstu. Ale nie masz potrzeby się martwić. Wszystko to da się ulepszyć. Dokonaj inwestycji teraz w szybkie czytanie, a z całą pewnością pokonasz te trudności.

Personalnie sądzę, że naprawdę warto szybko czytać. Dzięki temu efektywniej się uczysz, szybciej czytasz to, co nudnawe, a masz znacznie więcej godzin na czytanie książek istotnie Cię interesujących. Czy nie jest to interesująca perspektywa? Nie mam wątpliwości. Pomoże Tobie w tym wyzwaniu nasz zbiór książek o szybkim czytaniu.