Menu

Ogrodzenia bramy i bramy przesuwne

02/08/2007 - Budownictwo mieszkaniowe

Bramy są istotnymi elementami każdej posesji, każdego domku, magazynu i dowolnej innej posiadłości. Nie można ogrodzić całego domu nie budując również bramy.

Bramy podzielić można na wiele typów ze względu na swoją budowę lub przeznaczenie. Jednym z najbardziej popularnych typów są bramy przesuwne. Zasada działania bram przesuwnych polega na tym, iż brama przesuwna przesuwa się równolegle do ogrodzenia na specjalnej szynie. To rozwiązanie wymaga jednak dużej ilości miejsca dla bramy przesuwnej. Mimo to duża liczba domostw decyduje się na bramy przesuwne. Robią to chociażby dlatego, iż bramy przesuwne są mało awaryjne. Ponadto bramy przesuwne działają szybko i są bardzo uniwersalne.

Drugim rodzajem bram są bramy przemysłowe. Właściwie wszystkie bramy przemysłowe to także każdy rodzaj bramy, z tymże ich przeznaczeniem, jak sama nazwa wskazuje, jest przemysł. Bramy przemysłowe używane są powszechnie we wszelkiego rodzaju magazynach i sklepach. Najczęściej spotykanymi bramami przemysłowymi są bramy harmonijkowe i segmentowe. Rzadko zdarza się by bramą przemysłową były bramy przesuwne.

Ogrodzenia bramy to zupełna nowość, która ma okazję dopiero wejść na rynek. Na czym polega koncepcja ogrodzenia bramy? To jest trudno stwierdzić – ogrodzenia bramy to nowa technologia, która jeszcze nie weszła na rynek. Wiadomo tylko tyle, że ogrodzenia bramy to bardzo praktyczne i uniwersalne połączenie ogrodzenia i bramy. Takie rozwiązanie ogrodzenia bramy ma duże szanse na sukces na rynku. Już niebawem będziemy mogli zaprezentować więcej szczegółów w tym temacie.

Dobre bramy wraz z montażem można zamówić w Szczecinie w firmie : http://bramont.szczecin.pl/