Menu

Tapety

03/08/2007 - Internet, Komputery

tapetaCzy zastanawialiście się dlaczego Microsoft instaluje domyślnie takie oryginalne tapety (http://www.tapeciarz.net) na pulpicie w swoich nowych systemach ? W jednych z opinii jakie czytałem dopatrywano się psychologicznego aspektu tej sprawy – przedstawione na ekranie obrazy miały powodować bardziej przyjacielskie spojrzenie na produkty tejże firmy. Osobiście sądzę, że to bardzo prawdopodobne, iż zawartość obrazu na który patrzymy się bardzo często i z bliska wpływa na nasze samopoczucie.

Biorąc pod uwagę powyższe, to my sami powinniśmy decydować o tym co znajduje się na naszym pulpicie i na co my mamy ochotę patrzeć. Jednak firma Microsoft nam tego w żaden sposób nie ułatwiła w Windows XP. Tapety pulpitowe, które oferuje ten system nie nadają się nawet na nadruk na papierze toaletowym, a nie mówiąc już o „wystroju” naszego komputera. W Windows Vista trochę się to zmieniło, ale jednak nie na tyle, aby zadowolić wszystkich znajdującymi się tam tapetami.

W sukurs tym niedociągnięciom Microsoftu przyszli wydawcy stron z tapetami na pulpit. W internecie jest ich całe mnóstwo. Przeglądając zawartość takich portali z tapetami, można natknąć sie na wszystko co tylko może nam przyjść do głowy. Można nawet wytapetować nie tylko swój pulpit, ale także zainteresować się tapetami na komórkę. Dokładnie tak samo jak z pulpitem na komputerze możemy decydować o wyglądzie naszej komórki. I dokładnie o to chodzi w naszym szarym codziennym życiu.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]