Menu

Tanie latanie jest dobre!

03/02/2008 - Turystyka, Zagraniczne

Coraz częściej przeglądając prasę, oglądając telewizję czy korzystając z innych mediów napotykamy na informacje które często w praktyce okazują się być błędne. Jedną z takich informacji jest ta która nawiązuje do interesującego nas w tej chwili tematu, a mianowicie do sprawy tanich linii lotniczych oraz tego, że owe firmy często oferują bilety lotnicze które pod kątem finansowym wyglądają dużo korzystniej.

Można by pomyśleć, że te wszystkie informacje to jedna wielka nagonka do tego, aby zachęcić ludzi do kupowania drogich i nieatrakcyjnych cenowo biletów lotniczych. Wiele osób z własnego i ogromnego doświadczenia śmiało może powiedzieć że tanie linie lotnicze często oferują jeszcze więcej przywilejów niż linie w których za bilet zapłacilibyśmy krocie.

Prostym przykładem może być podróż z Warszawy do Londynu dwoma różnymi liniami przy czym w jednej jednostronny bilet kosztuje 200 złotych, a w drugiej 600 złotych. Wiadomo, że obszar do przebycia jest taki sam, a większość maszyn ma podobne jeśli nie identyczne wyposażenie pokładu, ten sam typ silników. Wiąże się z tym to, że czas podróży nie może zostać jakoś drastycznie skrócony (ewentualnie o kilka minut). Ponadto tanie linie lotnicze podczas lotów oferują w większości przypadków takie same warunki jak linie lotnicze w których wykupimy bilet za kilkaset złotych więcej.

Dlatego ze swojej strony mogę dodać tylko tyle, że nie należy się sugerować tym co przeczytamy/zobaczymy w kwestii tanich linii lotniczych ponieważ często te informacje są mylne, a co gorsza wprowadzają poczciwych ludzi w błąd.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz