Menu

Playboy, aktorki nago, plotki

13/07/2007 - Rozrywka

Playboy to jedno z najpopularniejszych, amerykańskich czasopism. Doskonale ilustrowany cykliczny magazyn rozrywkowy przeznaczony głównie dla płci męskiej, w dużej swojej części związany z tematyka erotyczną.

Gazeta Playboy zamieszcza także publicystykę o innej tematyce niż erotyczna. Playboy został założony przez Amerykanina Hugh Hefnera w 1953 roku. Dzisiaj Playboya można rozpoznać bez najmniejszego problemu dzięki charakterystycznemu logo, które zawiera zastrzeżonego króliczka z muszką. Obecnie istnieje już na całym świecie 28 wersji narodowych pisma Playboy. W Playboyu bardzo często sesje fotograficzne mają bardzo znane polskie aktorki w pozach nago. Pierwsze Polskie wydanie Playboya powstało dopiero w 1992 roku. Od podstaw polskie wydanie Playboya stworzył dziennikarz Tomasz Raczek, który został też redaktorem naczelnym polskiej edycji. W dniu 1 czerwca 2003 roku redaktorem naczelnym Playboya został mianowany Marcin Meller. Pełni on tę funkcję naczelnego aż do dnia dzisiejszego. Meller zastąpił na stanowisku redaktora naczelnego Playboya Przemysława Berga. Miesięcznik Playboy jest to także znana marka, którą zostaje umieszczana na wielu innych produktach o charakterze komercyjnym.

Jednym z najważniejszych projektów sygnowanych przez magazyn Playboy były dość popularne w latach 70 kluby Playboya. W klubach Playboya hostessy obsługiwały klientów skąpo ubrane w kostiumach króliczka. Magazyn Playboy swój największy szczyt popularności osiągnął w latach 70, a od tego czasu jego popularność zaczęła powoli, jednak systematycznie spadać. Dzieje sie tak głównie z powodu rosnącej w siłę konkurencji innych wydawnictw oferującej podobną tematykę. Wiele z tych czasopism oferuje także świeże newsy ze świata gwiazd i znanych ludzi. Często są to tylko plotki jednak czasopisma, w których można poczytać różne plotki z życia gwiazd cieszą się coraz większą popularnością.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]