Menu

Kredyty mieszkaniowe

16/02/2010 - Budownictwo mieszkaniowe

Mimo wysokich cen nieruchomości, nadal nie spada na nie popyt i poprawiają się oferty banków na kredyty mieszkaniowe. Choć najczęsciej wybieranymi opcjami są niewielkie metrażowo lokale.

Kiedyś to kawalerki święciły triumfy, dziś przyszła kolej na mieszkania dwupokojowe. Chętniej bierzemy kredyty mieszkaniowe na budowę własnego domu  na większe mieszkania niz kawalerk Przy ciut większych pomieszczeniach, rodzi się jednak możliwość zakupu z … no właśnie z ogródkiem lub balkonem, z którego roztacza się wspaniały widok na najbliższą okolicę. Zdawać by się mogło, że odchodzi się od budowania bloków, wieżowców, na rzecz dwu- czy trzypiętrowych budynków. Ci, którzy byli o tym fakcie święcie przekonani, nie powinni być tacy pewni. Dziś bowiem tak zwane bloki zastąpiono nazwą apartamentowce. Mają one zazwyczaj kilka pięter więcej (naście). Przy tego typu budynkach nie można pozwolić sobie na  ogród, jedyną możliwością pozostaje balkon.

Są tacy, którzy stają przed dylematem – brać kredyt na mieszkanie z balkonem czy ogródkiem? Przy czym rodzi się kolejne, jeśli z balkonem to w jakim budynku – niskim czy wysokim. A to z kolei warunkowane jest odpowiedzią, czy wolimy miec wielu sąsiadów? Bo jak wiadomo w wysokich apartamentowcach mieszkać będę więcej osób niż na zamkniętych osiedlach szeregowców czy dwukondygnacyjnych budynków.

Dla każdego… Ile ludzi, tyle gustów. Jedni wolą uprawiać swój skrawek ogrodu, zjeść kiełbasę z grilla, inni wolą wystawić leżak na balkonie, oglądac sąsiadów, którzy mają ogródki pod nimi, albo podziwiać piękne widoki.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz