Menu

Chryzantemy w kompozycjach

14/02/2012 - Zdrowie , uroda

Zdawać by się mogło, że miłośnicy kwiatów w okresie zimy nie mają nic do roboty, bo przecież cały ogród pokryty jest śniegiem. Tymczasem zima to odpowiedni czas, żeby zacząć myśleć o nadchodzącej wiośnie. Można nie tylko pobielić drzewa w ogrodzie, jeśli pogoda na to pozwoli, ale i zacząć uprawę niektórych roślin czy warzyw po prostu w domu.

Sadzonki do gruntu przenosi się wówczas na przełomie maja i czerwca, by można było zbierać plony w lipcu. Latem można cieszyć się widokiem pięknych kwiatów, do których zalicza się chociażby Bodziszek wielopłatkowy. W zależności od odmiany może mieć on różne kolory kwiatów, pięknie prezentuje sie w ogrodach utrzymanych w stylu angielskim. Jest wiele gatunków kwiatów, które pojawiają się w naszych ogrodach, taka Błonczatka 'Calathina’ czy tez chociażby taki Bertram Marokański to tylko niektóre przykłady. A kiedy już zapomnimy o lecie to pora na kwiaty, które ożywią nam trochę ponurą jesień.

Mowa o chryzantemach, które z roku na rok mogą pochwalić się nowymi odmianami. A te zaskakują ogrodników. Chryzantemy są często wykorzystywane w kompozycjach florystycznych, z wrzosami, które również pięknie prezentują się jesienią. I choć wielu z nas chryzantema kojarzy się tylko ze Świętem Zmarłych to jednak nie należy od razu ich skreślać z tego powodu. Ogromny wybór odmian – chryzantemy sprawiają, że przynajmniej trochę jaśniej jest w danym miejscu, czy to ogrodu czy domu. Chryzantemy, wrzosy, kosz wiklinowy i dynia to idealne połączenie od października do końca listopada.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tagi: , ,

Jedna myśl nt. „Chryzantemy w kompozycjach

Ania Gordon

Cześć, nazywam się Ania Gordon i jestem nauczycielem.
Zastanawiam się jaki wpływ na ludzi ma materiał pisan))

Dodaj komentarz