Menu

Jak pakować prezent na gwiazdkę

27/11/2007 - Rozrywka

Jak pakować prezent na gwiazdkę

No cóż… można zapakować prezent na gwiazdkę idąc po najmniejszej linii oporu – w kolorowy papier kupiony z hipermarketu… albo – przyłożyć się trochę i zapakować prezent na gwiazdkę z pomysłem.

Zajmijmy się tą drugą sytuacją…

Jak uatrakcyjnić opakowanie prezentu? To łatwe i wbrew pozorom niewiele kosztuje. Proste i ciekawe rozwiązania to na przykład wszelkie zielone i pachnące dodatki przywołujące świąteczny nastrój, jak choćby gałązki świerku czy jodły umocowane przy sznureczku, którym prezent jest obwiązany.

Można także prezent na gwiazdkę opakować tak, aby (zamiast kokardy) do pudełka przyczepić kilka sznureczków, na które nawleczone są klasyczne choinkowe słodkości: małe świąteczne pierniczki, kolorowe cukierki, etc. Będzie ciekawie, estetycznie i smacznie.

Co jeszcze? Jeśli ktoś ma w sobie odrobinę artyzmu (lub po prostu ma fantazję) może opakować prezent na gwiazdkę w zwykły szary papier własnoręcznie i specjalnie na tę okazję przez niego ozdobiony: farbami, piórkami, brokatem, cekinami, koralikami… Możliwości są nieograniczone.

Tym, którzy mają więcej czasu i lepsze zdolności manualne poleca się często także wykorzystanie (popularnej ostatnio) techniki decoupage, za pomocą której z papieru i kleju można wyczarować naprawdę ciekawe rzeczy, które wspaniale wzbogacą każdy prezent na gwiazdkę.

Antytalentom plastycznym oraz osobom cierpiącym na brak czasu pozostaje udanie się do specjalnego punktu pakowania prezentów, w którym za stosowną opłatą nasz prezent na gwiazdkę zyska nietuzinkowy „futerał”. Usługi takie oferowane są zwykle w okresie świąt w każdej galerii handlowej i w hipermarketach.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*