Menu

gv-lpr i bazy danych

04/11/2007 - Elektronika

Jednym z bardziej popularnych w Polsce systemów rozpoznawania tablic rejestracyjnych jest system gv-lpr firmy Geovision. W Polsce sprzedawany jest u wielu dystrybutorów.

System posiada zintegrowane bazy danych, z których dwie są kluczowe – baza danych samochodów zidentyfikowanych, wraz ze znacznikami czasowymi i ew. innymi danymi określonymi przez administratora (np. punkt pomiaru), oraz baza tablic rejestracyjnych samochodów uprawnionych. Dzięki temu możliwa jest prosta integracja systemu wraz z automatycznym systemem nadzoru. Umożliwia to utworzenie systemu, w którym uniemożliwiany jest przejazd samochodom nieupoważnionym. Ewentualnie systemu, gdzie pojazdy upoważnione przejeżdżają bez opłaty, lub też samochody nieupoważnione kierowane są innym torem, w miejsce, gdzie jest człowiek (strażnik), sprawdzający tożsamość kierowców.

Na plus należy także zaznaczyć, że bazy danych są umieszczone w formacie MDB, czyli mogą być odczytywane przez różne popularne aplikacje, w tym Microsoft Access!