Menu

Dekoracje świątecznego stołu

08/11/2007 - Inne

Cóż może być piękniejszego podczas wigilijnej wieczerzy, obok tradycji wigilijnych, jak nie pięknie udekorowany stół świąteczny i pomieszczenie w którym się znajduje. Dekoracje dają nam możliwość pełniejszego przeżywania tych chwil. Ale przesadzić też nie można. Dlatego warto się zastanowić jakimi dekoracjami się posłużyć, żeby było zarówno pięknie, subtelnie i nastrojowo.

Wiadomo, podstawowa dekoracja świąteczna to choinką z całym dobrodziejstwem. Ale są również inne dekoracje o których nie powinniśmy zapominać. Jedną z nich są obrusy, ale nie koniecznie taki zwykłe na co dzień. Mowa tu o obrusach na gwiazdkę. Obrusy świąteczne mają to do siebie, że zaraz obok choinki najbardziej wpływają na nastrój w domu. Inną dekoracją są suche kompozycje, tzw. stroiki. Najpiękniejsze są te umieszczone w wazonach. A wazony z kolei powinny być specjalnie do tego przeznaczone, nie taki tradycyjne do kwiatów.

Oczywiście inne dekoracje to już indywidualna kwestia gustu, mogą to być zarówno jakieś świeczniki, świece świąteczne, wianki, wianuszki i oczywiście jemioła, której nie powinno zabraknąć w żadnym domu.

Aleksander

Calvado.pl – Twój dom, Twój styl, Twój klimat