Menu

Architektura wnętrz krok po kroku

20/12/2007 - Biznes , Ekonomia , Pieniądze, Budownictwo mieszkaniowe, Inne

Czy wiesz, jak wygląda współpraca z architektem wnętrz? Nie? Wcale mnie to nie dziwi. Projektowanie wnętrz nie jest w Polsce dziedziną zbyt szeroko rozpowszehnioną. Tym niemniej rozwija się bardzo szybko – i nic dziwnego; coraz więcej ludzi dostrzega, jak wiele korzyści podczas remontu czy urządzania wnętrza niesie ze sobą pomoc architekta wnętrz.
Jednym z miast, w którym projektowanie wnętrz jest bardzo mało rozpowszechnione, sa Katowice – aranżacje i wystrój wnętrz w tym mieście to mordęga! Ale nawet tam znaleźć można biura specjalizujące się w projektowaniu wnętrz.
Współpraca z architektem rozpoczyna się od spotkania, na którym prowadzicie szczerą rozmowę – a konkretnie Ty jako inwestor musisz mu dokładnie wyjaśnić, czego oczekujesz po swoim nowym wnętrzu. Jeśli zależy Ci na oglądaniu telewizji w kinowych warunkach i myślisz o osobnym pokoju z kinem domowym – koniecznie mu o tym powiedz! To samo dotyczy wszystkich innych pomieszczeń specjalnego użytku – siłownie, sauny, gabinety, biura, wszystko można zaaranżować – tylko architekt musi o tym wiedzieć.
Po etapie koncepcji, czyli rozmieszczenia sprzętów i funkcji, następuje właściwa na aranżacja i projektowanie wnętrza – dobór kolorystyki, oświetlenia, konkretnych materiałów i elementów wykończeniowych. Tu także bardzo ważna jest współpraca z architektem – najlepiej zaznaczyć w katalogach czy gazetach wnętrzarskich te wnętrza, które odpowiadają nam stylistycznie i kolorystycznie. Po ustaleniu wszystkich szczegółów projektant musi nam jeszcze narysować projekt wykonawczy – a więc taki, dzięki któremu ekipa budowlana będzie wiedziała, jak projekt zrealizować.
Architektura wnętrz nie jest łatwą dziedziną – jak mogło by to się wydawać przeciętnemu Kowalskiemu, który jeszcze nigdy nie urządzał samodzielnie swojego wnętrza. Zawsze warto poprosić o pomoc projektanta.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]