Menu

Zdolność kredytowa w kredycie hipotecznym

26/02/2008 - Biznes , Ekonomia , Pieniądze

Banki udzielając kredyt hipoteczny klientowi wymagają spełnienia kilku warunków, które decydują o tym czy klient otrzyma kredyt czy też dostanie decyzję odmowną a takim jednym z najważniejszych, bo pojawia się na samym początku jest zdolność kredytowa. Podejście do zdolności kredytowej w instytucjach finansowych jakimi są banki jest zróżnicowane, w jednych jest bardzo rygorystyczne a w innych łagodniejsze.

Na zdolność kredytową wpływa wiele rzeczy w zalezności od banku, ale generalnie, na pewno każdy bank będzie wymagał od nas wskazania źródeł dochodów i ich wysokości w odpowiedniej formie udokumentowane zazwyczaj na drukach bankowych. Powinniśmy być również przygotowani na ujawnienie wszystkich swoich obecnie spłacanych rat kredytów, kart kredytowych i innych stałych zobowiązań finansowych. Zatajenie chociażby jednego najmniejszego kredytu może mieć bardzo niedobre skutki, bank w takiej sytuacji zazwyczaj przestaje rozmawiać z klientem.

Rodzaj nieruchomości np. mieszkanie, dom, działka lub i lokal użytkowy i jej wartość rynkowa lub z wyceny rzeczoznawcy majątkowego plus okres kredytowania pozwoli nam ustalić czy klient posiada zdolność kredytową. Na zdolność kredytową ma również duży wpływ wybór waluty i dlatego dla klientów, którzy w złotówce minimalnie nie mieszczą się w tym pułapie jest wybór innej waluty a najlepszą w takiej sytuacji będzie frank szwajcarski . Frank szwajcarski jest walutą najniżej oprocentowaną i to ma wpływ na wysokość raty, a im niższa rata tym większa szansa, że spełnimy warunek zwany zdolnością kredytową i będziemy mogli przejść do następnego etapu kompletowania dokumentów, które są wymagane do żłożenia wniosku kredytowego.

Uzyskanie zdolności kredytowej, a jest to pierwszy etap podczas ubiegania się o kredyt determinuje podjęcie dalszych procedur kredytowych i w końcowym etapie podpisania umowy kredytowej wraz ze łożeniem wniosku o wypłatę kredytu.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tagi:

Dodaj komentarz