Menu

Wybierz dobrą poduszkę do spania

15/08/2007 - Zdrowie , uroda

Dobrze dobrana poduszka do spania może sprawić, że noc będzie dobrze przespana, sny będą interesujące a rano obudzimy się bez bólu głowy i bólu karku.

Poduszki są różne. Miękkie, twarde, prostokątne, okrągłe. Są poduszki tradycyjne, i nowoczesne. Poduszki z pierza czy puchu, z wełny owczej, poduszki piankowe, poduszki wypełnione łuską gryki lub orkiszu. Możemy dobrać poduszkę odpowiednią dla nas.

Dobrze dobrana poduszka będzie dobra dla Twojego zdrowia!

Jeśli wybierzemy miękką poduszkę, może nam być wygodnie w nocy. Zresztą prawdopodobnie do miękkiej poduszki jesteśmy przyzwyczajeni. Ale trzeba z tym być ostrożnym. Miękka poduszka, taka z pierza, puchu, gąbki lub silikonów może sprawić, że rano wstajemy z bólem karku. Taka poduszka może nie być zbyt dobra dla szyjnego odcinka naszego kręgosłupa.

Możemy też spróbować poduszek profilowanych. Takie poduszki są przyjazne dla naszego kręgosłupa ale osoby, które śpią w „dziwnych” pozycjach mogą nie czuć się na nich najlepiej. Poduszkę profilowaną trudno jest dopasować sobie, jeśli przewracamy się często w łóżku.

W takim przypadku można wypróbować wałki do spania. Są bardziej uniwersalne niż profilowane poduszki i bardziej fizjologiczne niż zwyczajne poduszki do spania. Zwłaszcza wtedy, gdy można regulować ich średnicę. Nie każdy wałek ma taką możliwość ale np. wałki wypełnione łuską gryki taką możliwość mają. Poza tym mogą być w różnych rozmiarach – można wybrać odpowiedni dla siebie.

Bez względu na to jaką poduszkę wybierzemy dla siebie, pamiętajmy, że poduszka, na której śpimy ma sprawić, aby rano, gdy wstaniemy, nasze samopoczucie było dobre, abyśmy nie mieli bólów karku i głowy, aby chciało nam się żyć.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]